head

Místo multivitaminů spirulina | Řasa mladosti

Spirulina: zázračná řasa, která léčí
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdraví

Většina lidí je schopna téměř všeho, aby si udržela svou mladost nebo alespoň zpomalila stárnutí. Přesně v tomto nám mohou pomoci superpotraviny, ze kterých je velmi účinná řasa spirulina, která dokonce účinně reguluje i tělesnou hmotnost.

Zdravý život a mladost: dvě kouzelná slova, na kterých trváme, ale přece neuděláme vše, aby se tyto naše touhy staly skutečností. Přesto nemusíme čekat na zázraky, stačí žít tak, že svému organismu dopřejeme živiny, které potřebuje. Pokud tak uděláme, s větší pravděpodobností se vyhneme onemocnění, ale můžeme zpomalit i přirozený proces stárnutí. V tom nám může pomoci  řasa spirulina, která téměř sama dokáže zajistit nejdůležitější živiny. Navíc tato superpotravina skutečně dokáže omladit.

Proč právě spirulina?

K udržení zdraví ve značné míře přispívají všechny superpotraviny (superfood, superjídla), protože toto jsou jídla a nápoje, které v mimořádně velkém množství a snadno stravitelné formě obsahují vitaminy, stopové prvky, esenciální aminokyseliny, enzymy, nenasycené mastné kyseliny, minerální látky a antioxidanty, které jsou důležité pro organismus. Určité rozdíly jsou však i mezi superpotravinami.  Jde o to, kolik živin můžeme pomocí dané superpotraviny pro organismus zajistit. V tomto patří mezi nejúčinnější řasa spirulina.

Množství blahodárných složek

Jak jsme již uvedli, řasa spirulina vyniká složením a rozmanitostí svých složek i mezi superpotravinami.

 • Je cenným zdrojem bílkovin, téměř sedmdesát procent tvoří rostlinné bílkoviny a nachází se v ní všech osm esenciálních aminokyselin, které jsou potřebné pro člověka (ty organismus není schopen sám vyprodukovat). Vzhledem k tomu, že se její bílkoviny téměř zcela vstřebají, řasou spirulina je možné nahradit i maso.

 • Můžeme ji nazvat i multivitaminem, protože pouze 10 gramů řasy spirulina obsahuje několikanásobek doporučené denní dávky vitaminů B1 a B2. Kromě toho je významné i  množství vitaminů A, B3, B5, B6, C, E a vitaminu K a také kyseliny listové.

 • Obsahuje velké množství železa (této velmi důležité látky pokryje 10 gramů spiruliny téměř dvě třetiny doporučené denní dávky), zinek, fosfor, vápník, draslík a hořčík.

 • Pozoruhodné je i množství vlákniny, 10 gramy spiruliny je možné zajistit 40 procent potřebného množství pro dospělého člověka.

 • Řasou spirulina můžeme organismu dodat i značné množství antioxidačních sloučenin, která je kromě toho bohatá na chlorofyl, esenciální mastné kyseliny a mnoho jiných zdraví prospěšných živin.

 • Její karotenoidy jsou nejenom důležité antioxidanty, ale hrají významnou roli i při tvorbě vitaminu A.  Betakaroténu obsahuje mnohem více než mrkev.

Multifunkční ochránce zdraví

Samozřejmě, že řasa spirulina není lékem na všechny zdravotní problémy. Jedno je však jisté. Poskytuje komplexní podporu pro vyrovnané fungování našeho organismu, a proto i imunitního systému. Takto přispívá k prevenci vzniku různých onemocnění a k jejich odstranění.

Její nejdůležitější blahodárné účinky jsou následující:

 • obnovuje trávení a látkovou výměnu;

 • posiluje imunitní systém;

 • pomáhá udržet rovnováhu střevní flóry;

 • odstraňuje  zácpu;

 • podporuje činnost jater a detoxikační;

 • alkalizuje;

 • očistí střevní systém;

 • snižuje hladinu cholesterolu;

 • chrání srdce a cévy;

 • snižuje krevní tlak;

 • zmírňuje záněty;

 • zmírňuje bolesti kloubů;

 • čistí krev;

 • zmírňuje alergické reakce horních dýchacích cest;

 • ošetřuje pokožku;

Můžeme ji použít i proti rakovině

Netvrdíme, že nás řasa spirulina vyléčí z rakoviny, ale její účinné složky, zejména fykocyanin (bílkovina), chlorofyl a jiné antioxidanty, podporují organismus v boji proti nádorům a přispívají také k prevenci jejich vzniku. Řasa spirulina může být obzvláště účinná v případě různých druhů rakoviny ústní dutiny.

Odstraní patogeny

Řasa spirulina účinně ničí bakterie a houby a kromě jiného se na ni můžeme spolehnout i v případě nepříjemné infekce houbou Candida.

Podporuje hubnutí a omlazuje

Její schopnost obnovit trávení a čistit střeva sama o sobě přispívá k tomu, že pravidelnou konzumací řasy spirulina se můžeme dostat blíže ke své ideální tělesné hmotnosti. Navíc odstraňuje pocit hladu, podporuje nárůst svalové hmoty, zlepšuje činnost mozku a zvyšuje naši energetickou hladinu. Na její účinek na hubnutí našli důkaz vědci univerzity Poznan University of Medical Sciences, kteří zjistili, že po tříměsíčním užívání řasy spirulina se sníží tělesná hmotnost, vysoký krevní tlak a obnoví se i BMI.

Zdroje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2907180/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26813468

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4012879/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27259333

Inzerce

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

ToxiClean detoxikační program

ToxiClean detoxikační program

Širokospektrální detoxikační program ToxiClean byl vyvinutý tak, aby spolu s programem Clean Inside ještě účinněji čistil a detoxikoval vnitřní orgány.


Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev pomocí vlákniny očistí tlusté střevo od nahromaděných toxických usazenin a zabraňuje tvorbě nových usazenin.


Detoxikační bylinkový čaj

Detoxikační bylinkový čaj

Kombinace 13 -ti speciálně vybraných rostlin. Podporuje optimální fungování střev a pravidelnou stolici. Neobsahuje kofein.