head

Zlatá pravidla mytí rukou

Zlatá pravidla mytí rukou
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdraví

Mytí rukou hraje velmi důležitou roli při omezování šíření především zimních onemocnění, jako jsou nachlazení, rýma či chřipka. Zamysleme se nad následující situací: stačí, když uchopíme držadlo při nástupe na autobus, nebo otevřeme dveře na nějakém veřejném místě, už se nám na ruce dostávají mikroorganismy v milionových počtech. Pokud nebudeme dodržovat hygienické zásady, tyto kvasinky, viry a bakterie se mohou z našich rukou přes ústa, oči nebo nos dostat až do našeho organismu.


Používejme tekutá mýdla

Ruce si umyjme, jakmile dorazíme domů. Rychlé opláchnutí nám nepomůže, používejme antibakteriální mýdla. A to nejlepší tekuté, protože tyto se snadněji dostanou mezi kožní záhyby, na druhé straně povrch klasických mýdel se může také "hemžit" velkým množstvím patogenů.


Takto si třeba správně mýt ruce

1. Ruce si navlhčete (na teplotě vody nezáleží, horká voda není účinnější)

2. Ruce si důkladně namydlete včetně dlaně, prstů, mezer mezi prsty a zápěstí.

3. Mezinárodní zdravotnická organizace doporučuje, aby mydlení trvalo alespoň 20 sekund. Za tento čas si v sobě můžeme zazpívat písničku "Hodně štěstí, zdraví".

4. Mýdlo opláchněte.

5. Celý postup opět zopakujme, takto odstraníme i patogeny, které zůstaly na rukou po prvním umytí.

6. Ruce si osušme suchým a čistým ručníkem.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.