head

3 zlozvyky, kterými si můžete poškodit své ledviny

3 zlozvyky, kterými si můžete poškodit své ledviny
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Ledviny jsou nevyhnutné pro zdravé fungování organismu: filtrují krev a pomáhají odstranit přebytečnou vodu z těla.

Ledviny nejsou důležité jenom pro svůj detoxikační účinek,  hrají hlavní roli i při regulaci hladiny minerálních látek v organismu a při produkci hormonů.

Sucho jako na poušti

I z vodovodního kohoutku teče pouze regulované množství vody a to ne pro nic za nic: ledviny jako čistička krve mohou správně fungovat pouze tehdy, pokud jim zajistíme dostatečné množství tekutin. Bez dostatečného množství tekutin krev zhoustne a ledviny z ní nedokážou odfiltrovat různé vedlejší látky. Toxiny a škodlivé látky tak zůstávají v lidském organismu. Takže nic nového pod sluncem: pijte dostatečné množství tekutin!

Když příroda volá

Pokud nevyslyšíte svůj hlas a nenavštívíte toaletu, bakterie, které jsou v moči, se začínají množit a mohou tak způsobit zánět a infekce močových cest. Při dlouhém zadržování moči, zbytečně vystavujete svoje ledviny nadměrné zátěži. Nezatěžujte své ledviny, a když máte co jen nejmenší možnost, nedrážděte je a zbytečně nenatahujte čas!

Noční ptáci v ohrožení

Nedostatek spánku je pro lidský organismus škodlivý z několika hledisek, výjimkou nejsou ani Vaše ledviny. Buňky organismu se během noci regenerují, pokud máte problémy se spaním, svým ledvinám tím nepomáháte. Jejich buňky se totiž nedokážou obnovit. Snažte se co nejvíce spát, protože odpočatému organismu hrozí menší riziko ucpání cév, co je právě jednou z příčin selhání ledvin.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.