head

Akupunktura může pomoci při cukrovce

Akupunktura pomáhá při zmírnění příznaků cukrovky
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Zdravý životní styl

Studie prokázaly, že akupunktura může pomoci zmírnit příznaky diabetu. Dokonce může být v některých případech účinnější, než některé léky na cukrovku.

Akupunktura má 2 500 let. Je to starověká čínská léčebná metoda, při které se téměř bezbolestně během léčby, dělá stimulace vpichováním tenkých jehel do akupunkturních bodů těla. V posledních letech se i v západním světě stále častěji vyhledává akupunktura, jako doplňková léčba cukrovky.

Cukrovka a akupunktura

Podle výpočtů, které byly dělány nadací Diabetes Research Institute, se cukrovka dotýká 380 milionů lidí. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se může toto číslo do roku 2030 zdvojnásobit. Dobrou zprávou, ale je, že při léčbě příznaků cukrovky může být účinná akupunktura. V Číně se dělaly akupunkturní experimenty na potkanech, během kterých pozorovali, že v organismech zvířat se již po 3 týdnech snížila hladina glukózy, přičemž hladina inzulínu se zvýšila. Podle studie zveřejněné v odborném časopise Acupuncture in Medicine může elektroakupunktura s nízkou intenzitou a nízkou frekvencí pomoci snížit inzulínovou rezistenci a zvýšit citlivost na inzulín. Stimulace nervů zápěstí a kotníku je účinná při prevenci diabetického zánětu periferního nervu.

Může být kombinována i s jinými způsoby léčení

Elektroakupunktura může být aplikována sama o sobě, nebo v kombinaci s jinou léčbou, včetně alternativních terapií, jako například léčivé rostliny. Elektroakupunktura - kde mezi jehlami dávají i elektrické impulzy - může pomoci při regulaci hladiny cukru v krvi. Herbal akupunktura zase - do akupresurních bodů se dávají výtažky z léčivých rostlin - může poskytnout léčbu pro pacienty trpící cukrovkou 2. typu. Kromě procedur je velmi důležitá i správná a kontrolovaná strava, uvážená konzumace vhodných náhrad cukru a pohyb.

Samozřejmě, ve všech případech, dříve, než se rozhodnete pro jakoukoliv formu akupresurní léčby, vždy to konzultujte se svým lékařem a vyžádejte si jeho názor!

 

Zdroj:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/319618.ph

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.