head

Tři tipy na koupele na zkrášlení pleti a detoxikaci – Glauberova sůl v kosmetice

Glauberova sůl na zkrášlení
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Glauberova sůl je známá svým detoxikačním a čisticím účinkem, ale málokdo z nás ví, že může ve značné míře pomoci i při zkrášlování!

Pokud jste v souvislosti s Glauberovou solí až dosud slyšeli pouze o jejím detoxikačním účinku, schopnosti čistit střeva  a vnitřním použití, je nejvyšší čas, abyste se seznámili i s jejím využitím v kosmetice. Takto si  s pomocí Glauberovy soli ze své koupelny udělejte wellnes centrum!

Koupel s Glauberovou solí na zmírnění stresu a detoxikaci

Směsí Glauberovy soli, mořské soli a řas můžeme ze své koupele vykouzlit skutečný SPA zázrak, přičemž tím zároveň provedeme i detoxikaci. Tyto soli s velkým množstvím vitaminů a minerálních látek a řas pomohou po únavném dni k uvolnění, odstraní stres   a mohou zmírnit i naše bolesti. Tato koupel pomůže očistit náš organismus, to znamená, že kromě oddechu a relaxace se nejenom zkrášlíme, ale zároveň přinutíme škodlivé toxiny k odchodu. Přísady, tedy ¼ šálku hořké soli, ¼ šálku mořské soli, ½ šálku řas a 7-10 kapek levandulového esenciálního oleje přidáme do teplé vody, počkáme, dokud se soli nerozpustí a potom 20-30 minut relaxujeme ve vaně!

Osvěžující, zkrášlující koupel se zázvorem a jablečným octem

Díky schopnosti jablečného octa podpořit trávení a detoxikovat, je velmi oblíbený, pokud ho však přidáme do koupele, může pomoci udržet pružnost a pevnost naší pokožky. Zázvor  je díky své pikantní, charakteristické chuti oblíbeným kořením, přispívá k zdravému trávení, ale podobně jako jablečný ocet, přispívá i ke kráse naší pokožky a podporuje přirozené detoxikační procesy organismu. Do koupele přidejme ¼ šálku mořské soli, ½ šálku Glauberovy soli, ½ šálku kokosového oleje, 1,5 lžičky strouhaného zázvoru a 2 polévkové lžíce bio jablečného octa, potom relaxujme 15-30 minut! Tato koupel pomůže vyloučit toxiny z organismu, přičemž díky němu bude naše pokožka měkčí a méně problémová.

Hydratační růžová koupel na zmírnění stresu

K této koupeli budeme potřebovat růžovou himalájskou sůl, která pomáhá udržovat vlhkost pleti a zlepšuje její krevní oběh. Do vody přidejme Glauberovu sůl, grapefruitový esenciální olej a zázvor, který posiluje imunitu. Tyto přísady stimulují lymfatický systém a přispívají k rychlejšímu vyloučení toxických látek.

Do vody přidejme ½ šálku růžové himalájské soli, ½ šálku Glauberovy soli, 1 kávovou lžičku sody bikarbony, 5 kapek grapefruitového esenciálního oleje a zázvorový esenciální olej, potom se ponořme do detoxikační koupele a vychutnávejme si chvíle oddechu!

Zdroj:

http://www.huffingtonpost.com/entry/detox-bath-recipes_us_573c76cfe4b0aee7b8e88199

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

ToxiClean detoxikační program

ToxiClean detoxikační program

Širokospektrální detoxikační program ToxiClean byl vyvinutý tak, aby spolu s programem Clean Inside ještě účinněji čistil a detoxikoval vnitřní orgány.


Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev pomocí vlákniny očistí tlusté střevo od nahromaděných toxických usazenin a zabraňuje tvorbě nových usazenin.


Detoxikační bylinkový čaj

Detoxikační bylinkový čaj

Kombinace 13 -ti speciálně vybraných rostlin. Podporuje optimální fungování střev a pravidelnou stolici. Neobsahuje kofein.