head

Mikrovlnka: jedině na ohřátí jídla!

 Mikrovlnka: jedině na ohřátí jídla!
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Mikrovlnka funguje na zásadě vytvoření přeměnných magnetických polí, které rozkmitají molekuly vody, co způsobí vznik tepla. To samo o sobě by neměl být problém, ale v případě, že náhlé ohřátí trvá déle a je nadměrné – např. při pečení nebo vaření - mohou se vytvořit  sloučeniny způsobující alergie,  sloučeniny zdraví škodlivé a mohou se vytvořit dokonce i rakovinotvorné buňky.

 

Ztráta živin

I když je nesporné , že v důsledku tepla se v každém případě mění struktura potravin, mikrovlnka obzvlášť ničí vitamíny. Způsobuje například rozpad aminokyselin, hlavně vitamínů citlivých na teplo.


 

Zachovejte míru: 300 watt je maximum

Během používání mikrovlnky se jídlo a pití přímo ohřívá, zatímco použitím běžných metod je vždy v kontaktu se zdrojem tepla zprostředkovací materiál, např. pánvice, mísa nebo jiná nádoba. Mikrovlnka působí jenom na některé body potravin, které se prohřejí, čím se změní přirozená struktura potravin/ nápojů.

 

Zařízení však nemusíte vyhodit, stačí když dodržujete míry:

používejte do 300-400 wattů, co ještě není škodlivé, ale dostatečně postačující na ohřátí. To také znamená ,že na vaření a pečení používejte spíše plynový nebo elektrický sporák.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.