head

Negativní myšlení: 5 tipů jak ho překonat

Negativní myšlení - zapomeňte na něj!
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Negativní období prožívá občas každý z nás. Paralyzují nás, brzdí v postupu vpřed a v neposlední řadě ovlivňují i náš postoj vůči okolí. Negativní myšlenky může spustit cokoliv. Je to různé, každý z nás reaguje na určité situace a prostředí jinak. Ať už se jedná o partnerské vztahy, rodinné vztahy, zaměstnání, studijní výsledky...jmenovat bychom mohli ještě další. Propadnutí negativnímu myšlení má za následek nechuť ke všemu a ke každému, pocit beznaděje a často hraničí se stavem deprese.

Někdy však stačí málo - trochu pozornosti, změna přístupu, oblíbená kosmetika nebo vydatný spánek - a opět se objeví slunce na obloze a příval “ztracené energie” nás posune vpřed s našim novým “já”.

Pokud máte pocit, že negativní myšlení nad vámi vítězí, pokuste se řídit následujícími 5 tipy:

Dopřejte si čas pro sebe

Ne nadarmo se hovoří, že kdo nemá rád sebe, nedokáže mít rád ani druhé. Jedním ze zaručených způsobů, jak zahnat negativní myšlení, je zaměřit se na své smysly - dopřát jim a rozmazlovat je. Je na vás, který způsob si vyberete. Nejčastějším způsobem relaxace je koupel. Odhodlejte se a připravte si koupel, která probudí všechny vaše smysly. Do vody si přidejte vaše nejoblíbenější přísady, výběr je bohatý. Mezi osvědčené patří různé esenciální oleje, které navodí příjemnou atmosféru a jsou zároveň i příjemné na pokožce. Není třeba zdůrazňovat, že naše pokožka je v podstatě jedním z nejcitlivějších orgánů, a proto si důkladně vybírejme z nabídky a zaměřme se hlavně na přírodní kosmetiku. Oddejte se vůním a vypněte mozek. Správně zvolená koupel má mimořádný účinek obzvláště tehdy, pokud se relaxace nekončí pouze koupelí. Po koupeli dopřejte každému centimetru své pokožky rozmazlující ošetření různými druhy přípravků, například kosmetickými oleji a krémy.

Přehodnoťte důvody negativního myšlení

Také máte pocit, že vaše “druhé já” neustále opakuje, že něco děláte špatně, že nemáte na víc a že je neúspěch vašim pravidelným společníkem? Pokud těmto pocitům podlehnete a uvěříte jim, dostanete se do začarovaného kruhu, odkud je velmi těžké se dostat.

Vztahy plné lásky a pochopení

Je obecně známé, že štěstí se nedá koupit. Stejně tak i touha nakupovat a jíst sladkosti jenom znásobí pocit, že se vám v hlavě honí negativní myšlenky. Pohled na tašky plné nových věcí nebo talíř se zákusky, vám přinesou pouze chvilkovou euforii, ne trvalé pozitivní myšlení.

Dbejme na to, abychom ve svém okolí měli pouze pozitivně naladěné a usměvavé osoby, přátele a členy rodiny, s kterými i samotná komunikace vyvolává pocit štěstí. Pokud vás s partnerem/partnerkou spojuje pouto plné lásky, pohody a porozumění, snažte se s ním/ s ní trávit co nejvíce času a tyto pocity vás doslova nabijí a povzbudí. Nezapomínejte ani na to, že chování druhých vůči vám sice neovlivníte, ale jejich moc nad vámi ano!

Myslete dopředu - plánujte

Přešlapování na jednom místě - stagnace, ztráta cíle - je také jednou z příčin negativního myšlení. Nenechávejte rozhodnutí na jiných, myslete dopředu a naplánujte si své další kroky, které potřebujete k realizaci svých plánů. Neodkládejte rozhodnutí a naplánujte si kroky nyní. Pokud nemáte před sebou jasný cíl, pouze splýváte s davem, necháváte se unášet životem a nemůžete očekávat ani dosažení žádného cíle. Vyberte si cestu a držte se jí s pevným odhodláním, které vám dodá energii!

Empatie

Kolem nás je velké množství lidí plných negativního myšlení, vy však nemusíte patřit mezi ně. Soucítit s tímto člověkem je krásná myšlenka, ale to neznamená, že jeho problémy a nálada se přenese na vás. Buďte jako maják, který září v šeru a ukazuje správnou cestu. Pokud tak uděláte, pocítíte příval obrovské pozitivní energie i na sobě. Jednu důležitou věc nezapomeňte: nic není vyryté do tvrdé skály, vždy je možnost změny a výběru!


Zní to možná neuvěřitelně, ale toto je jedním ze zaručených receptů na zahnání negativního myšlení: správné myšlení, vytyčený cíl, empatie, láska a regenerující relax podpořený správnými přípravky.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.