head

Posílení imunity v zimě – 3 zaručené tipy pro zdraví

Posílení imunity v zimě
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Chtěli byste, aby se Vám chřipka a nachlazení zdaleka vyhnuly? Abyste posílili svůj imunitní systém, konzumujte toto!

Pokud nechcete svůj volný čas trávit v čekárně u lékaře, ale v přírodě s rodinou nebo přáteli, mohou Vám pomoci následující potraviny.

Doplňte si vitamin D!

K tomu, aby náš imunitní systém fungoval správně, potřebuje i vitamin D. Jelikož si většinu vitaminu D doplňujeme většinou pomocí slunce, v zimě je obzvláště důležité, abychom ho do organismu doplnili potravinami a doplňky výživy. Houby, sardinky, ryby, vejce a houba Shiitake jsou dokonalými zdroji vitaminu D a s jejich konzumací bude posílení imunity v zimě nejenom snadné, ale i příjemné.

Chraňte si střevní flóru probiotiky!

K silnému imunitnímu systému je nezbytný zdravý, dobře fungující střevní trakt. Antibiotika užívaná během onemocnění mohou poškodit střevní flóru, a proto se náš organismus může oslabit, výsledkem čeho může být i nemocnost trvající celou zimu. Rovnováhu střevní flóry si můžete udržet pomocí probiotik: Pokud zajistíme, aby se probiotika stala automatickou součástí našeho života, potom s větší pravděpodobností zabráníme i tomu, aby nám nadýmání, trávicí těžkosti, zácpa  a průjem  pokazily den. Posílení imunitního systému je v zimě obzvláště důležité.  Mohou nám v tom pomoci kysané zelí  s vysokým obsahem vitaminu C, kyselé okurky, které podporují zdraví střevní flóry a přirozené probiotikum podmáslí.

Stravujte se „čistě“!

Vynechte potraviny s obsahem cukru, polotovary a hotová jídla s obsahem umělých barviv, stabilizátorů chuti a umělých přídavných látek, protože mohou velmi uškodit imunitnímu systému! Prázdné kalorie nepodporují náš imunitní systém, ale zvětšují pouze velikost našich kalhot, zvyšují objem pasu a způsobují také trávicí problémy. Vyberme si co konzumujeme a rozhodněme se pro zeleninu zelené barvy, smoothie: špenát  bohatý na železo, brokolice bohatá na vitamin C, okurky, které dodávají energii nebo rukola bohatá na minerální látky, superzdravé klíčky, pšeničná tráva  a řasa spirulina  jsou zcela dokonalé k tomu, aby byl imunitní systém i v zimě odolný a silný.

Zdroj:

https://www.huffingtonpost.com/dr-frank-lipman/flu-immunity-boosters_b_1093257.html?slideshow=true#gallery/196980/4

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.