head

Co dělat proti roztočům? | Likvidace roztočů

Soda bikarbona proti roztočům
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Zdravý životní styl

Prachové roztoče najdeme v každé domácnosti. Těchto drobných cizopasníků je téměř nemožné zcela zničit, jejich počet však můžeme značně snížit. Věděli jste, že soda bikarbona je účinnou zbraní proti roztočům?

Věřili byste, že jediný gram prachu může obsahovat až 10 000 roztočů? Tyto parazity, které pouhým okem nevidíme, se nastěhují i ​​do té nejčistší domácnosti. Existuje však účinné řešení proti roztočům. Je jím soda bikarbona.

Soda bikarbona proti roztočům

Nejoblíbenějším úkrytem roztočů je naše ložnice. Milují ložní matrace a ložní prádlo, ale s oblibou se nastěhují i ​​do našich koberců a záclon. Alergické příznaky vyvolává jedna bílkovina v jejich exkrementech, která způsobuje ustavičné kýchání, kašel, tekoucí nos, svědění pokožky a očí. Boj proti roztočům bývá náročný, pomáhá časté vysávání a čištění koberců, praní záclon a častá výměna ložního prádla, ale řekněme si na rovinu, která žena má na neustály úklid energii? Existují však některé účinné přípravky na hubení roztočů, tato mikroskopická bytost se totiž bojí sody bikarbony.

Boj proti roztočům - hubení roztočů

Dobrou radou pro každou hospodyňku je, že vykrystalizovaná soda bikarbona zničí značné množství roztočů. Smíchejte sodu bikarbonu s vodou, do této kaše ponořte textilie znečištěné roztoči a nechte vysušit. Pak je properte na 60 - stupňovém programu. Pokud jsou naše koberce barevně stálé, posypme jejich tenkou vrstvou sody bikarbony, nechme působit 15 minut a nakonec důkladně povysávejme. Mějme na paměti, že vysavače s prachovým sáčkem určité množství sebraných alergenů propustí zpět do ovzduší. Pokud je to možné, používejme při úklidu vysavač s HEPA filtrem nebo parní čistič na bázi suché páry. V současnosti existuje i vysavač na roztoče, který zabraňuje úniku mikročástic a alergenů zpět do ovzduší.

Na co je dobrá soda bikarbona?

Soda bikarbona však není jen nepřítelem roztočů. Neutralizuje žaludeční kyselinu, podporuje imunitní systém, zabíjí viry. Má alkalizující účinek a může se použít i na bělení zubů. Snižuje příznaky kousnutí hmyzem a je účinná i proti lupům.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.