head

Proti stresu přirozenou cestou

Proti stresu přirozenou cestou
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Neustálý stres může zapříčinit i vážná onemocnění. Proto je velmi důležité, abychom rozeznali první signály a včas proti němu zakročili, v čem nám pomůže detoxikace a esenciální   oleje.

Opakující, častá a silnější bolest hlavy

I když může mít bolest hlavy několik příčin, s největší pravděpodobností se objevuje pod vlivem stresu. Pokud nás bolí hlava častěji a silněji ,,než obvykle”  může být příčinou  stres.

Poruchy spánku

Zbytečně spíme hodně a přece nejsme odpočatí, nebo právě naopak: nejsme schopni prospat celou noc. Tyto příznaky mohou ukazovat na začínající nervové vyčerpání.

Poruchy trávení a zvýšená chuť na sladké

Pokud jsme v neustálém napětí, jsme nervózní a nedokážeme se uvolnit, změní se schopnost našeho organismu produkovat inzulín. Přestože máme v té době zvýšenou chuť na sladké, dejme si raději ovoce a zeleninu s vysokým obsahem vlákniny, případně několik kousků hořké čokolády. Změna jídelního lístku pomůže i v případě, že máme problémy s  průjmem nebo zácpou způsobenými stresem.

Alergie, afty a herpes

Stres a s ním související poruchy trávení mohou výrazně oslabit náš imunitní systém, který se pak hůře brání proti virům a bakteriím. Jedním z následků jsou potom nepříjemné afty a herpes, ale i alergie, které se pod vlivem stresu objevují.  A ještě něco: nervozita se odrazí i na pokožce. Nahromaděné toxiny následkem oslabené imunity mohou způsobit silnější alergické reakce, svědění, podráždění, vyrážky nebo akné .

Jaké je řešení

Na problémy s pokožkou  je vhodné používat krémy, které obsahují olivový olej a  kakaové nebo bambucké máslo. Proti únavě  přidejte do koupele 10 kapek citronového, 6 kapek pomerančového a 5 kapek mandarinkového oleje, pokud cítíme napětí, použijte 6 kapek bazalkového a 4 kapky tymiánového oleje. Pokud chceme rychle dosáhnout  pocit dobré nálady, přidejme do koupele 5 kapek vanilkového, muškátového a mandarinkového oleje. Nezapomínejte ani na detoxikaci, která může být řešením při problémech pokožky a  s trávením a také na bolesti hlavy.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.