head

3 tipy proti striím - Takto můžete zmírnit těhotenské strie!

Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Většina žen pozná strie, nepříjemný kožní problém způsobený těhotenstvím, velmi důvěrně. Pokud se už objevily,  není možné se jich zcela zbavit, ale s trochou péče je můžeme celkem úspěšně zmírnit.

Strie jsou drobné prasklinky na pokožce, které se mohou objevit nejenom u žen, ale i u mužů. Při náhlém zvýšení hmotnosti se pokožka napne a kolmo ke směru napnutí se objeví fialové pruhy, které se časem změní na bílé. Stanou se sice méně viditelné, ale i přesto jsou pro někoho velmi rušivé. Podívejme se, co proti striím můžeme udělat!

Potraviny proti striím

Pokud chceme, aby byly strie méně viditelné, je důležité, abychom konzumovali potraviny s velkým obsahem antioxidantů. Ovoce a zelenina, s velkým množstvím antioxidantů pomáhají ke zvýšení pružnosti pokožky a zpomalovat proces stárnutí. Na zmírnění kožního problému způsobeného striemi konzumujme velké množství zeleniny zelené barvy, jako například brokolice, špenát, okurky a šťovík a z ovoce je to ananas a hrozny. Tyto druhy zeleniny a ovoce mohou zmírnit viditelnost strií, přičemž jsou zároveň i účinnými pomůckami na detoxikaci.

Takto si můžeme doplnit tekutiny!

Kvalita naší stravy má vliv na mnoho věcí, ale strava sama o sobě nestačí k tomu, aby stopy po striích zmizely. Kromě stravy si musíme dát pozor i na hydrataci. Abychom své pleti mohli vrátit pružnost a lesk, musíme ji hydratovat nejenom zvenku, ale i zevnitř. Na doplnění 2,5 - 3 litrů tekutin denně si vyberme čistou, neperlivou minerální nebo pramenitou vodu, případně čerstvé zeleninové a ovocné šťávy. Do vody můžeme přidat mátové lístky, tukožroutský zázvor, který posiluje imunitní systém, anebo citron, který podporuje trávení. Zapomeňme na nápoje, které jsou plné konzervačních látek, sladidel a stabilizátorů chuti!

Pomohou tyto krémy!

Proti striím si už v dnešní době můžeme vybrat z různých krémů, které vrátí pokožce její pružnost a vždy se ujistěme, že používáme spolehlivé a testované přípravky. Dejme přednost krémům na bázi oleje, protože olej pomáhá dostat účinné látky do hlubších vrstev pleti, díky čemu bude regenerační účinek intenzivnější. Na zmírnění strií jsou nejlepším výběrem krémy s obsahem měsíčku, levandule, sladkých mandlí, pupalky, ale i bambucké máslo, jojobový a olivový olej a krémy s obsahem vitaminu E.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.

ToxiClean detoxikační program

ToxiClean detoxikační program

Širokospektrální detoxikační program ToxiClean byl vyvinutý tak, aby spolu s programem Clean Inside ještě účinněji čistil a detoxikoval vnitřní orgány.


Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev

Vlákninový doplněk pro očistu střev pomocí vlákniny očistí tlusté střevo od nahromaděných toxických usazenin a zabraňuje tvorbě nových usazenin.


Detoxikační bylinkový čaj

Detoxikační bylinkový čaj

Kombinace 13 -ti speciálně vybraných rostlin. Podporuje optimální fungování střev a pravidelnou stolici. Neobsahuje kofein.