head

Růžičková kapusta, zelená vitaminová bomba

Růžičková kapusta – ochránce našeho zdraví
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Růžičková kapusta pomáhá chránit zdraví našich očí a kostí, ale má i mnoho dalších blahodárných účinků. Podívejme se, na co všechno je růžičková kapusta dobrá! Růžičková kapusta zůstává často neprávem bez povšimnutí, i přesto, že je to velmi hodnotná zelenina. Má příznivý vliv na naše zdraví, vysoký obsah stopových prvků a mohou ji konzumovat dokonce i pacienti s cukrovkou.

Vitaminová bomba

Růžičková kapusta je skutečnou vitaminovou bombou, protože obsahuje velké množství vitaminu C a  vitaminu K , ale za zmínku stojí i její obsah vitaminů A a B6, draslíku, kyseliny listové a manganu. Protože má nízký kalorický obsah, můžeme ji bez obav konzumovat i během diety a detoxikace.

Pro zdraví našich očí

Protože růžičková kapusta obsahuje velké množství stopových prvků, vitamin A a antioxidanty, může nám pomoci při udržení zdraví našich očí. Pokud kvůli svému zaměstnání celý den prosedíme před obrazovkou monitoru, měli bychom si občas do svého obědu zařadit i růžičkovou kapustu.

Normalizuje hladinu cukru v krvi

Udržení vhodné hladiny cukru v krvi je pro naše zdraví velmi důležité. Podle článku uveřejněného v Medical News Today může být kyselina alfa - lipoová, která se nachází v růžičkové kapustě užitečná i pro pacienty s cukrovkou, protože tato účinná látka může snížit hladinu glukózy a tím zvýšit citlivost na inzulin.

Pro ochranu našich kostí

V dětství i ve stáří je velmi důležité věnovat pozornost zdraví kostí. Pomocí růžičkové kapusty se naše kosti mohou stát pevnějšími, protože tato zelenina kvůli velkému množství vitaminu K a vápníku příznivě působí na kosti a zpevňuje je. Z tohoto důvodu by bylo vhodné, kdybychom do svého jídelníčku zařadili i tuto lahůdku, která přirozeně posiluje kosti.

Při tepelné úpravě růžičkové kapusty dávejme pozor na to, abychom ji nepřevařili, aby mohly cenné živiny zůstat v zelenině. Podle možnosti ji konzumujme čerstvou, vyberme si menší kusy, protože jsou sladší.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.