head

Zdravé silvestrovské menu

Poslední den v roce nemusí plynout v duchu trávicích problémů!
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Místo párků, které jsou plné umělých přídavných látek, zákusků z bílé mouky a nekonečného množství alkoholických nápojů plných cukru, si raději vyberte něco z našich tipů na zdravé silvestrovské menu! Poslední den v roce nemusí plynout v duchu cukru, soli a trávicích problémů! Se starým rokem se můžete rozloučit i s jednoduchými, pestrými a zdravými jídly!

Francouzský salát (Majonézový salát)

Francouzský salát je chutný a má ho rád asi každý, ale velké množství cukru a mastné smetany ho mohou udělat stejně tak nezdravým. Ale nemusíme dělat kompromisy, můžeme si udělat jeho zdravou verzi: zeleninu uduste s přidáním himalájské soli a pepře, nechte vychladnout, potom místo smetany použijte jogurt, přimíchejte dijonskou hořčici, pepř, himalájskou sůl, jeden z nejlepších léků proti trávicím problémům - citronovou šťávu a místo cukru stévii! Aby jeho konzistence nebyla příliš řídká, můžete přidat 1 - 2 lžíce smetany!

Místo párků

U některých z nás jsou neoddělitelnou součástí silvestrovského menu párky, ale pokud je to možné, raději je vynechte! Vyberte si místo nich raději skutečné maso: marinujte ho v kořeněné směsi bez soli, použijte kmín, pepř a bazalku na posílení žaludku, maso vložte do sáčku na pečení a upečte. Je skvělé k čerstvým zeleninovým salátům a k francouzskému salátu a můžete si být jistí, že je bez přidaných umělých látek. Proto se i trávicí problémy  objeví s menší pravděpodobností. Pokud se nechcete vzdát párků, vyberte si takové, které mají velký obsah masa!

Něco na mlsání

Nemusíte se vzdát ani mlsání. Stačí, pokud si dobře rozmyslíte, z čeho budete ujídat!  Místo chipsů, které jsou plné soli a extrémně se z nich přibírá, si raději vyberte přírodní zeleninové chipsy nebo kuličky z prosa, místo sladkostí si nakrájejte ovoce na kostičky a posypte skořicí nebo polijte čokoládou  s vysokým obsahem kakaa! K nim si můžete vybrat i jablkové a banánové chipsy, nebo si upečte dýni na pečení! Pokud budete ujídat z těchto pokrmů, které jsou bohaté na stopové prvky, vitaminy a vlákninu, nebudete muset trpět ani trávicími problémy a zároveň tím během svátků vykonáte i detoxikaci doma!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.