head

Kouříte? Vdechujete třiačtyřicet druhů rakovinotvorných látek!

Účinky kouření: může způsobit rakovinu plic, srdeční infarkt
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zdravý životní styl

Ti, kteří holdují této vášni, často slyší, že každá jedna vykouřená cigareta je jedním "hřebíkem do hrobu", ale většina kuřáků nad tím jen mávne rukou. Přitom kouření trvale poškozuje mimo jiné ústní dutinu, hrtan, plíce, ale nešetří ani žaludek a srdce. Stojí to za zvážení.

Víte, co si dáváte do úst?

V jedné jediné cigaretě se nachází více než tisíc silně toxických látek, které ve velké míře oslabují imunitní systém, jsou to mezi jinými benzol, amoniak, kyanovodík, který používali v Americe na popravu odsouzenců, aceton, který najdeme i v odlakovačích na nehty, butan, formaldehyd, hydrazin, zakázaná látka na ochranu rostlin DDT, a tu ještě tento seznam zdaleka není kompletní. Při kouření vzniká dehet, který se ukládá v plicích, navíc cigaretový kouř obsahuje třiačtyřicet druhů rakovinotvorných látek.

Neškodíte pouze sobě

Kouření však neškodí pouze těm, kteří kouří. Je špatné pomyslet si, že pasivní kuřáci se musí při vdechování kouře setkat s kysličníkem uhelnatým, argonem, kyselinou kyanovodíkovou, amoniakem a sírou. Mezi nimi se v hojném počtu nalézají i děti, které jsou kvůli nesprávnému životnímu stylu svých rodičů, vystaveni zánětem dýchacích cest, záchvatům astmatu, ale vdechnut kouř může být i jednou z příčin náhlého úmrtí novorozenců. Bohužel pro milovníky cigaret ani tyto strašidelné údaje nestačí k tomu, aby přestali kouřit, protože vzniklá závislost na nikotinu je nutí znovu si zapálit. Pouze v členských státech Evropské unie umírá na následky kouření ročně 650 tisíc lidí.

Toto dělá kouření s Vaším tělem

Kouření může způsobit přechodně vysoký krevní tlak, avšak škody, které způsobuje, jsou mnohem závažnější. Vlivem kouření nastane v organismu nedostatek kyslíku, pleť zešedne, vlasy budou bez lesku a začnou vypadávat, zuby zežloutnou a začnou se kazit, může vzniknout zánět dásní. Sníží se v organismu obsah vitamínů C, B12 a B6, zrychlí se proces stárnutí, zhorší se procesy trávení, může se objevit zhoršení zraku, ale ovlivňuje i vznik onemocnění štítné žlázy, dokonce negativně ovlivňuje i zdraví střevní flóry. Vlivem kouření se zúží cévy, ztratí svou pružnost, může vzniknout stenóza (abnormální zúžení cév), z důvodu ztráty pružnosti jsou více vystaveny vaskulárním poraněním způsobeným vysokým krevním tlakem. Cigarety nešetří ani ústní dutinu, jícen, ale ani plíce, žaludek a srdce. Kouření hraje významnou roli při vzniku rakoviny ústní dutiny, včetně rakoviny hltanu, hrtanu, plic, zánětu žaludku a rakoviny žaludku.

Odvykání kouření je nejlepší začít co nejdříve, protože nejenže je takto možné ušetřit obrovskou sumu peněz, ale můžeme se ušetřit i před vznikem mnoha onemocnění. V tomto mohou pomoci huminové kyseliny, které jsou vhodné k odstranění těžkých kovů a toxických látek, včetně nikotinu. Detoxikace je nejúčinnější pomocí produktu ToxiClean, který obsahuje huminové kyseliny a zvyšuje odolnost organismu.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.