head

Mýdlo Eben - mýdlo s aktivním uhlím na čištění pleti

Mýdlo Eben v boji proti akné
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Velmi často slýcháme věty typu: „Mastnou pokožku je nutné vysušit.", anebo „Mastná pleť je mastnotou chráněna před škodlivými vnějšími vlivy." Pravdou však je, že tato tvrzení, resp. dobré rady se zakládají na velkém omylu! Zbytečným vysoušením pokožky její stav jen zhoršujeme, stejně jako mastnota nenahrazuje hydrataci. Nejlepším řešením je používat takové mýdla na pleť, které odstraní, resp. zmírní tyto problémy.

Čím správně čistit mastnou pleť?

Existuje několik možností, jak svou pleť udržovat dokonale čistou a zároveň ji i ošetřovat. Jednou z možností je všestranné mýdlo, jehož vlastnosti překračují hranice klasických mýdel, dostupných na běžném trhu. My Vám nabízíme jedno z nejúžasnějších řešení.

Mýdlo Eben - černé mýdlo bez chemikálií díky svému složení přispívá ke zlepšení stavu pleti, poradí si s aknózní pletí, matnou pletí a jeho účinky jsou v podstatě nepopsatelné. Podívejme se na jeho blahodárné účinky blíže:

  1. Hydratace: extra panenský olivový olej výtečně hydratuje Vaši pokožku, díky ní bude Vaše pleť elastická a mladá. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vitaminy A, D, E a vitamín K.

  2. Vitamíny: sezamový olej má antiseptické účinky, zpomaluje proces stárnutí, obsahuje vitamín E, hořčík, vápník, zinek, vitamin B6, vitamin K a lecitin.

  3. Chránit a uklidnit: bambucké máslo má nulový komedogénny index, což znamená, že neucpává póry. Má protizánětlivé a antibakteriální účinky, ošetřuje a chrání Vaši pokožku.

  4. Mýdlo Eben obsahuje ošetřující a protizánětlivý kokosový olej.

  5. Regulování kožních mazových žláz: ricinový olej způsobuje pěnivý efekt mýdla Manna, což reguluje nadměrnou produkci kožního mazu, čímž se redukují černé tečky. Obsahuje i kyselinu linolovou, jejíž nedostatek podle studií způsobuje tuhnutí kožního mazu, čímž se ucpávají póry.

  6. Mýdlo Eben s aktivním uhlím je mimořádně účinné na akné. Její povrch účinně absorbuje nadbytečný kožní maz a nečistoty.

Mastná nebo smíšená pleť?

Mastná pleť je charakterizována nadměrnou produkcí kožního mazu. Máte lesklou pleť, která je fádní a nevýrazná? Je Vaše pleť náchylná na akné, rozšířené póry a černé tečky? Pravděpodobně máte mastnou pleť. Někdy za to může genetika, hormonální příčiny, někdy však my sami. Alkohol a kofein například zhoršují stav problematické pokožky, i kvůli tomu byste se jim měli vyhýbat. Smíšená pleť znamená oproti mastné kombinaci dvou různých typů pleti: problematická T-zóna, kde je pleť mastná a líce se suchou nebo normální pletí. Péče o tyto dva různé typy pleti právě proto není stejná! Mýdlo Eben bez chemikálií je ideální volbou pro čištění mastné pleti, suché partie smíšené pleti však může vysoušet. Při smíšené pleti ji proto doporučujeme používat 3krát týdně v kombinaci s jiným mýdlem. Pro úspěšnou léčbu je proto nezbytné správně určit typ Vaší pokožky.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.