head

Vypadávání vlasů - Výživa zevnitř je klíčová

Vypadávání vlasů: Výživa je klíčová
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Zdravému člověku vypadne denně přibližně 100 vlasů a toto vypadávání vlasů je přirozený proces. Pokud je však počet vypadaných vlasů na Vašem hřebenu či polštáři vyšší, je třeba hledat příčinu a následně i řešení. 

Na jaře a hlavně v zimě se počet vypadaných vlasů může také zvýšit - netřeba však panikařit. 90% vitamínu D totiž získáváme díky slunečním paprskům, jejich nedostatek v zimních měsících způsobuje kromě špatné nálady i vypadávání vlasů. Za jarní vypadávání vlasů může někdy i nošení čepice, nebo drsné zimní počasí. Nezoufejte, řekneme Vám, jak jim neuškodit ještě více a jak na jejich nápravu.

Vyvarujte se nežádoucímu teplu

Horká voda nebo fén, mohou stav ztenčení vlasů zhoršit. Nebude Vás trápit "pouze" vypadávání vlasů, přibude k němu i problém suchých a lámavých konečků. Horká voda smyje z povrchu Vašich vlasů přitom i ochrannou vrstvu mazu, čímž můžete způsobit i zbytečné promaštění vlasů.

Dopřejte jim potřebnou výživu - zvenku i zevnitř

Stejně, jako tělu i vlasům třeba dodat potřebnou výživu a ošetření. Jednou z možností ošetřování vlasů jsou i různé vyživující zábaly a oleje. Zábaly si samozřejmě můžeme připravit i doma a co se olejů týká, vyberme si jen ty nejlepší. Například jedním z nejúčinnějších je arganový olej, který dodá Vašim vlasům dokonce dvoustupňovou regeneraci: obnoví povrch vlasů, díky čemuž budou Vaše vlasy hebké a lesklé. Zároveň je také bohatý na vitamin E a na omega 3 mastné kyseliny, které zesílí Vaše vlasy zevnitř. Regeneruje tak vlasové kořínky, díky čemuž budou Vaše nové vlásky silnější a odolnější. Vlasová pokožka bude díky arganovému oleji hydratovaná. Olej zklidní i suchou pokožku, dokonce je vhodný i na vlasovou pokožku postiženou ekzémem.

Tip: Vmasírujte do pokožky hlavy malé množství arganového oleje a nechte působit minimálně 30 minut. Zábal můžete nechat působit i celou noc. Vlasy si ráno důkladně omyjte. Arganový olej se rychle vstřebává, takže je vhodný pro všechny typy vlasů.

Nadměrné vypadávání vlasů může mít více příčin: stres, problémy s vlasovou pokožkou, vedlejší účinky jednotlivých léků nebo léčby, ztrátu vlasů však mohou způsobit i hormonální výkyvy nebo nevhodná strava. V takových případech, kdy přírodní metody nepomohou ani po několika týdnech, je třeba vyhledat odborného lékaře - dermatologa.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.