head

Toto jsou nejlepší potraviny na zkrášlení pokožky

Toto jsou nejúčinnější potraviny na zkrášlení pokožky proti kožním problémům
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Místo krémů proti vráskám, které slibují věčnou mladost, konzumujte raději tyto potraviny, ovoce a zeleninu na zkrášlení pokožky!

Náš životní styl má vliv nejenom na naše trávení, postavu a zdraví imunitního systému, ale i na stav naší pokožky. K tomu, aby byla naše pokožka  čistá, pěkná a bezproblémová, nám mohou pomoci následující potraviny na zkrášlení pokožky!

Plody moře na odstranění vyrážek

Mořské ryby a mořské plody bohaté na omega-3 mastné kyseliny a zinek mají příznivý vliv nejenom na naše srdce a štíhlou linii, ale mohou udělat hodně i pro krásu naší pleti. Udržením dobrého krevního oběhu přispívají omega- 3 mastné kyseliny k zachování svěžesti pleti, podporují tvorbu buněk, zmírňují suchost pleti a brání i vzniku zánětlivých onemocnění pokožky, jakými jsou například ekzém nebo psoriáza. Zinek, který se nachází v rybách, je skvělým lékem proti vyrážkám a podporuje tvorbu buněk. Přidejme plody moře do svého jídelníčku, z ryb losos, makrelu a mlže: tyto potraviny na zkrášlení pokožky nás obdarují zářivou, svěží a čistou pletí.

Citrusové ovoce na zpevnění pleti

Citrusové ovoce patří mezi skvělé ovoce na zkrášlení pokožky. Jejich vysoký obsah vitaminu C  podporuje tvorbu kolagenu, který je nezbytný pro zachování pevné a mladistvé pleti. Polyfenoly posilují vlásečnice, podporují krevní oběh a pomáhají také zmírnit pigmentové skvrny. Hroznová jadérka, zelený čaj a černý rybíz jsou vynikajícím zdrojem polyfenolů, kiwi, červená paprika, zelí, rajčata a brokolice jsou zase bohaté na vitamin C a antioxidanty, čím zabraňují předčasnému stárnutí. Citrusové ovoce zároveň čistí i střevní trakt, díky čemu můžeme snadněji odstranit problémy způsobené nahromaděnými toxickými látkami.

Zelenina bohatá na betakarotén, která vykouzlí svěží pleť

Zeleninu bohatou na betakarotén můžeme snadno poznat podle její svěží červené, oranžové a zelené barvy. Betakarotén podporuje tvorbu vitaminu A, který zpomaluje procesy stárnutí, vyhladí vrásky a minimalizuje póry. Dýně na pečení, mrkev, špenát a kapusta, které obsahují velké množství antioxidantů, jsou dokonalým zdrojem betakaroténu, chrání buňky před škodlivými vlivy, jsou účinné proti vyrážkám, a jako vynikající přírodní vysavač střev, očistí náš organismus od usazených toxinů. I tím přispívají k čisté a pěkné pokožce.

Hydratační vitamin E

Jednou ze záruk, mladistvé pleti je vitamin E. Ovoce a zelenina s obsahem vitaminu E pomáhají zpomalit procesy stárnutí, hydratují pleť, která díky tomu bude měkká a pružná. Vitamin E, který má antioxidační účinek, se nazývá i vitaminem krásy: zajišťuje správnou hladinu vody v pokožce, chrání ji proti volným radikálům a podporuje regeneraci buněk. Špenát, brokolice, slunečnicová semínka a mandlový a olivový olej jsou výborným zdrojem vitaminu E.

Zdroj:

https://www.webmd.com/beauty/features/nutrients-for-healthy-skin-inside-out

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.