head

Přírodní mýdla: jsou lékem i na mastnou, aknózní pleť

Mýdlo od Manny vyřešilo Anně Kecskésové problémy s pletí
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Kosmetické výrobky z přírodních složek - mezi nimi i přírodní mýdla - jsou stále populárnější. Můžeme si z nich vybrat podle našeho vkusu, podle typu naší pokožky nebo podle typu problému pleti. To udělala i Anna Kecskésová, která hledala řešení pro svou mastnou pleť.

Vaše pleť se nezdá být problémová

Mám radost, že to hovoříte. Měla jsem za sebou velké množství pokusů, než jsem našla, co mi pomohlo a co používám až dodnes. Ze začátku jsem zkoušela krémy, které mi předepsal dermatolog, později jsem si koupila několik přípravků v bio obchodě. Je možné, že pouze já nemám štěstí, ale ani jeden nesplňoval moje očekávání, pouze má peněženka se ztenčila. Typ pokožky jsem zdědila po mojí mamince, takže problém není hormonálního původu.

Co všechno jste vyzkoušela?

Dobrá otázka, musím se nad ní zamyslet! Používala jsem krémy z několika rostlinných olejů, ale moje pleť byla ještě mastnější. Bohužel, kromě toho, že mám mastnou pleť, je moje pleť citlivá a náchylná i k zarudnutí, a proto mi v lékárně doporučili produkty světových značek. Nechci dělat reklamu, ale ani bych nemohla - osvědčily se maximálně jako krém na ruce. Hledala jsem i v drogeriích, ale zbytečně měly výhodnou cenu, když jejich produkty vlastní značky většinou obsahují alkohol a vonné látky.

Nakonec mi zůstalo tonikum na obličej s výtažky z netřesku, které až tak moji pokožku nevysušovalo a základní krém, který je k dostání v lékárně.

Jak jste objevila přírodní mýdla?

Je to úplně obyčejný příběh, první mýdlo jsem dostala od kamarádky. Bylo to peelingové mýdlo, které stahuje póry. Byla jsem šťastná jako blecha, když se ukázalo, že zabírá. Mělo pouze jeden problém: koupila ho v Itálii v prodejně s ručně vyráběnými mýdly.

Doma taková mýdla neprodávají?

Ale ano. Sehnala jsem dva druhy, jejich složení bylo skoro stejné, jako mělo mýdlo z Itálie, ale nebylo to ono. Ironií osudu je, že zavřeli i tento malý italský obchod. Vím, zní to směšně, dělat “povyk” kvůli jednomu přírodnímu mýdlu, ale toto mýdlo bylo to jediné, co mi pomohlo.

Nakonec Vám přineslo řešení mýdlo Manna

Jsem příkladem člověka, který nevěří na náhody. Oslavovali jsme narozeniny mojí tety, která žije na venkově. Cestovali jsme k ní na víkend, ale mě se jít nechtělo. V její koupelně jsem uviděla COCO levandulové tekuté mýdlo. Zeptala jsem se jí, jestli ho mohu použít k večernímu sprchování, protože mě lákala jeho vůně. Zbožňuji totiž levanduli. Líbilo se mi, že je jeho vůni cítit ještě dlouho po sprchování, a proto jsem se jí zeptala, kde ho koupila. Ukázala mi internetovou stránku, odkud si ho objednala. Nemusím vám ani hovořit, že jsem celou noc strávila jeho vyhledáváním. Ráno jsem si objednala Eben - čisticí mýdlo na obličej s aktivním uhlím a jeden z balíčků pro řešení kožních problémů - sadu pro mastnou pleť.

Takže jste udělala přece jenom dobře, že jste svou tetu navštívila.

Nemyslela jsem si, že se z této návštěvy vrátím zpět tak šťastná. Balíček od Manny přišel brzy a obsahoval i mýdlo, které jsem s nadějí očekávala.

Osvědčilo se na mastnou pokožku?

Používala jsem ho ráno a večer, a používám ho až dodnes. Nevysušuje pokožku a zároveň používám třikrát týdně vyživující zmatňující masku s modrým jílem, v které mám ráda vůni čajovníkového oleje, a pravděpodobně díky tomu se pleť asi nevysouší.

Nemusíte už hledat mezi přírodními mýdly z Itálie

U mýdla Eben už zůstanu. Jsem věrná značce, která se osvědčila a moje pleť se mi za péči poděkuje! Poprosila jsem členy mojí rodiny, aby mě na jmeniny a narozeniny překvapili produkty od Manny a takto se alespoň nemusí trápit s výběrem dárku.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.