head

Proti problémům s kůží pomůže očista střeva a detoxikace

Co můžeme dělat proti problémům s kůží?
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Často si klademe otázku, co můžeme udělat proti kožním problémům, pokud nám neumí pomoci ani dermatolog? Pro péči o pokožku je důležitá i očista zevnitř, nestačí jen používat různé krémy.

Bojovat proti problémům s kůží se obvykle pokoušíme kosmetickými přípravky, nebo léčivy na lékařský předpis, přitom nás však ani jen nenapadne, že je třeba udělat pořádek i v našich střevech. Protože po důkladné očistě střeva a detoxikaci zapálená pokožka s akné téměř doslova ožije.

Příčiny a následky

Nadarmo dbáme o pestrou, vyváženou stravu a konzumujeme potraviny bohaté na živiny, pokud se důležité živiny nezbytné pro správné fungování našeho organismu nedokážou v našem těle vstřebat. Překážejí jim v tom nahromaděné toxické látky a usazeniny, v důsledku čehož se naše pokožka stává matnou, jakoby bez života a častokrát se objeví akné. Když se v našem těle nahromadí příliš mnoho toxických látek, organismus se jisté části snaží zbavit přes pokožku, což se může projevit ve formě vyrážek, akné, ekzému a jiných kožních problémů.

Existuje mnoho způsobů, jak se toxiny mohou dostat do našeho organismu. Potravinářské přídavné látky, konzumovány spolu se stravou, kouření, chemikálie v domácnosti, postřikové látky a dokonce i výfukové plyny mohou "otrávit" náš organismus.

Řešení proti problémům s kůží

Prvním krokem je očista střev od nahromaděných usazenin. Odpadní látky, nahromaděné na vnitřní stěně tlustého střeva, jsou pro organismus toxické. Druhým krokem je detoxikační kúra, která pročistí a "odbřemení" játra, zároveň odstraňuje i zbytky usazenin na sliznici tlustého střeva, čímž snižuje riziko vzniku rakoviny tlustého střeva. Podporuje množení probiotických bakterií a tak přispívá k obnovení rovnováhy střevní flóry. Jelikož 70% všech imunobuniek se nachází v tlustém střevě, stav střevní flóry přímo ovlivňuje i obranyschopnost našeho organizmu. Provedením detoxikační kúry se posílí náš imunitní systém, který si tak snadněji poradí v boji proti kožním infekcím a zánětem kůže, a tím jsme proti problémům s kůží už i hodně udělali.

Viditelné výsledky

Příznivý účinek očisty střeva a detoxikační kúry se rychle projeví i na našem zevnějšku. Znepokojující akné se ztratí, zmírní se příznaky dermatitidy. Současně s vyplavenými toxiny se pokožka stane napnutější a pevnější, vrásky vyblednou, rozšířené póry se stáhnou. V boji proti problémům s kůží nám mohou být nápomocné i superpotraviny, které zásobují náš organizmus živinami potřebnými pro zdravou pokožku.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.