head

Stárnutí pokožky - omlazení v zralém věku přírodně!

Stárnutí pokožky | Dopřejte jí přírodní elixír!
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Přibývající roky, zralý věk a první příznaky poukazující na stárnutí pokožky je v dnešní době u mnohých palčivým problémem. Zralá pokožka se totiž projevuje kromě vzniku dalších vrásek i ztrátou své pružnosti a pomalejší regenerací.

V čem se liší stárnoucí pokožka a pokožka v zralém věku?

Zatímco stárnoucí pleť potřebuje hydrataci a přísun potřebných vitaminů, pokožka v zralém věku ztrácí svůj objem, je sušší a objevují se na ní často i pigmentové skvrny. Pokožka v zralém věku proto potřebuje elixír, který nejenom vyhladí vrásky, ale pomůže jí vrátit i ztracenou energii a schopnost regenerace.

Hydratace a regenerace pokožky

Meruňkový olej lisovaný za studena hydratuje pleť a obsahuje velké množství vitaminů A a E a nenasycené mastné kyseliny. Je jedním z olejů, které jsou nejbohatší na vzácný vitamin B17. Meruňkový olej zvyšuje pružnost pokožky a je vhodný na ošetřování i citlivější pleti.

Granátové jablko zpomalí stárnutí

Díky kyselině puniciové má olej ze semen granátového jablka schopnost chránit buňky a podpořit jejich obnovu. Obsahuje i vápník, hořčík, kyselinu citronovou a vitaminy A a C. Vitamin C je nejenom jedním z nejsilnějších antioxidantů, ale hraje důležitou roli i při tvorbě kolagenu.

Brusinková a borůvková semínka

Obsahují esenciální mastné kyseliny omega-6 a omega-3, které jsou obzvláště důležité při péči o citlivé oční partie. Dále obsahují vitamin E, který má důležitou roli při hojení ran a omezuje tvorbu pigmentových skvrn.

Luxusní šafrán na pigmentové skvrny

Šafrán je odedávna používán ke kosmetickým účelům a je symbolem bohatství a blahobytu. Samotná Kleopatra, která byla proslavená svou krásou, se koupala v šafránové vodě. Pokožka v zralém věku je častokrát postižena pigmentovými skvrnami. Šafrán má bělící účinky, díky čemu sjednotí barvu pleti.

Výtažek z mořských řas

Mořské řasy jsou bohaté na aminokyseliny, bílkoviny a minerály. Selen a zinek přispívají k ochraně buněk před oxidačním stresem a zpomalují stárnutí pokožky.

Heřmánek římský

Heřmánek římský zklidňuje pokožku, pomáhá při regeneraci buněk a je vhodný i pro citlivou a podrážděnou pokožku. Heřmánek vaši pokožku zklidní, hydratuje a působí protizánětlivě.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.