head

Suchá pleť: příroda pomůže!

Suchá pleť | Přírodní prostředky | Vitamíny
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Příčinou suché pleti bývá její nevhodné ošetřování a životní styl, ale suchá pleť může být i důsledkem suchého počasí. Ne náhodou se stává, že právě v letním období jsou obzvlášť časté změny, jako vrásčitost, ekzém a jiné, vyvolané suchostí pokožky. Právě v tomto ročním období potřebuje naše pleť zvýšenou hydrataci a péči.

Proč je suchá pleť problémem?

Suchá pleť je nepříjemná na dotek a rušivá z estetického hlediska, ale to by ještě tak nevadilo. Mnohem horší je, že se na ní intenzivně tvoří vrásky, objevují se různé skvrny, jednoduše rychleji stárne. Dobrá zpráva: jelikož hlavní roli v pozadí vytvoření suché pleti hrají nezdravá výživa a kosmetika, jakož i počasí, můžeme udělat mnoho proto, abychom zabránili jejímu vzniku a vhodně ji ošetřovali.

Změňme kosmetiku

Když trpíme suchou pletí, především změňme kosmetiku a hygienické potřeby (mýdlo, sprchový gel, šampon) a zvolme našemu typu pleti vyhovující podle možnosti bio kosmetiku bez přísad. Zvýšme hydrataci, na to je výborným pomocníkem mangové a kakaové máslo. Rychlé a bezpečné řešení na ekzém vznikající následkem suchosti pokožky představuje Aloe vera.

Změny ve výživě

Existuje více takových vitamínů, které přispívají ke zdraví pleti, a k eliminaci vrásek, jakož i ke zvyšování schopnosti udržet si svou vlhkost. Konzumujme jídla, bohaté na vitamin A, a používejme krémy s jeho obsahem, protože vitamín A zmírňuje rýhy na pokožce a vytváření skvrn. Dobrý vliv na pokožku má i vitamin C, antioxidant, s protizánětlivými účinky, který je vynikající zejména proti vráskám, ale zlepšuje i pružnost pokožky. Vysloveně na zamezení suchosti pokožky a na stimulaci hydratace pomáhá vitamín E. Důležitý je i příjem esenciálních mastných kyselin. Tyto přispívají ke správnému fungování membrán, které udržují v buňkách vlhkost a živiny. Když nedoplníme chybějící mastné kyseliny omega-3 (ryby, rybí olej) a kyselinu gama linolenovou, naše pokožka rychleji vyschne a těžší snáší nepřízeň počasí.

Ještě jedna rada:

Pokud trpíme suchou pokožkou, nezapomínáme na detoxikaci, vždyť kromě "úklidu" buněk, se zbavíme i toxinů a zefektivníme vstřebávání živin, a pokožka spíše nadobudne své přirozené zdraví, čerstvost a svěžest.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.