head

Na toto jsou dobré okurky - 5 argumentů pro okurky

Pětkrát okurky: pro toto je konzumujme pravidelně
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Zmírnění akné, zlepšení kvality pleťi a vlasů

Okurky sou dokonalým letním detoxikantem, díky kterým bude krásnější i pokožka a zároveň skvěle hydratují. Z tohoto důvodu se vyplatí konzumovat okurky!

Už ani ve starověku je nekonzumovali pouze kvůli jejich chuti, ale jako prevenci před vznikem onemocnění a k léčebným účelům. Mohli bychom se od lidí žijících ve starověku hodně učit, protože okurky jsou skutečně cennou a účinnou zeleninou na ochranu zdraví.

Hydratuje organismus

Protože okurky ve velkém množství obsahují vodu, přispívají k vyváženému doplňování tekutin, co je v létě obzvláště důležité. Je jedno, jestli si tuto zeleninu přidáme do svého  salátu  nebo jestli z ní připravíme nápoj, ve všech formách dokonale hydratuje.

Posiluje imunitní systém

Okurky obsahují velké množství vitaminů A, B, C a vitamin K a ve značné míře obsahují zinek, fosfor, draslík, hořčík, železo a kyselinu listovou. Díky množství vitaminu K mohou hrát okurky důležitou roli i při prevenci osteoporózy, samozřejmě, pokud je budeme konzumovat pravidelně.

Detoxikuje játra

Okurka, která má nízkou kalorickou hodnotu, je dokonalým detoxikantem, ať už ji budeme konzumovat samostatně nebo jako doplněk detoxikačního programu. Tato zelenina účinně čistí střeva, nahromaděné toxické látky přinutí k vyloučení a může poskytnout velkou pomoc i při detoxikaci jater.

Alkalizuje

Pokud se naruší acidobazická rovnováha organismu a naše dny znepříjemňují trávicí těžkosti a bolesti kloubů, měli bychom si vzít na pomoc okurky. Jsou skvělým přírodním alkalizátorem , a proto, pokud je přidáme do svého každodenního jídelníčku, zdravotní problémy, které jsou způsobené překyselením organismu, se dříve zmírní.

Zkrášluje pokožku

Okurky mají protizánětlivý účinek, a proto zmírňují zarudnutí pokožky, odstraní nedokonalosti pleti, pokožka bude díky nim pevnější, a proto se nám v létě budou hodit ještě více. Okurky nám mohou účinně pomoci i tehdy, pokud jsme unaveni a naše oči jsou zarudlé: přiložme si na víčka 1 plátek okurky a 10 minut oddechujme. Kruhy pod očima vyblednou a pokožka okolo očí bude pružnější a svěžejší!

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.