head

Červená řepa, lék našeho organismu

Z tohoto důvodu je dobrá červená řepa
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Antioxidanty

Na vysoký krevní tlak, bolest hlavy a posílení imunitního systému červená řepa  je nejenom chutná, ale má příznivý vliv na celý náš organismus.

V minulosti byly léčivé účinky téměř každé zeleniny, ovoce a koření dobře známé a potraviny se nepoužívali pouze kvůli jejich chuti, ale i k léčbě některých onemocnění  a zkrášlování. Uvědomělé stravování  není pouze výdobytkem moderní doby, ale už i v pravěku mělo svou tradici. Pokud se chceme stravovat uvědoměle a chránit tak své zdraví, nemůže na našem talíři chybět červená řepa!

Detoxikujte s červenou řepou!

V zimě je detoxikace  obzvláště důležitá. Pokud pravidelně detoxikujeme, budeme méně unavení, budeme mít více energie, můžeme mít lepší trávení, krásnější  pokožku  a s příchodem chřipkového období bude fungovat i náš imunitní systém. Červená řepa s vysokým obsahem antioxidantů a protirakovinným účinkem odstraní z našeho organismu toxické látky a těžké kovy, ale podporuje i činnost jater  a ledvin. Na detoxikaci je nejlepší čerstvá červená řepa, ze které si můžete připravit salát nebo i chutné smoothie.

Odstraňte bolest hlavy!

Není novinkou, že stres a vysoký krevní tlak  mohou spolu souviset, avšak zdravou stravou a vyváženým jídelníčkem můžeme pro své zdraví a zmírnění bolestí udělat velmi mnoho. Červená řepa může být účinnou pomocí, pokud nám bolest hlavy  způsobuje vysoký krevní tlak, protože tato zelenina může přispět ke snížení krevního tlaku. Může však zmírnit i riziko vzniku onemocnění, která jsou způsobena vysokým krevním tlakem - jako například mrtvice, infarkt  a onemocnění srdce.

Posilte svůj imunitní systém!

Pijte  šťávu z červené řepy a vyhněte se ordinaci lékaře! Červenou řepu používali kvůli její schopnosti snižovat teplotu a posilovat imunitní systém už i Římané. Protože obsahuje velké množství vitaminů A, B a C a také minerální látky, příznivě působí i na náš imunitní systém. Červená řepa s vysokým obsahem železa skvěle podporuje tvorbu krve, a proto je tato zelenina dokonalým výběrem i během těhotenství.

Zdroj:

https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/ingredient-focus-beetroot

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.