head

Granátové jablko - čeho všeho je schopné?

Granátové jablko obsahuje ve velkém množství vitamin C, vitamin B, minerální látky a polyfenoly.
Granátové jablko obsahuje ve velkém množství vitamin C, vitamin B, minerální látky a polyfenoly.
Magdaléna Koprivaneczová Magdaléna Koprivaneczová
Dietetik, diplomovaný specialista pro náuku o výživě
Téma: Antioxidanty

Účinné látky granátového jablka neutralizují škodlivé volné radikály, mají mimořádně dobrý účinek nejen na naši pokožku, ale hrají významnou roli také v boji proti rakovině.

Ve větších nákupních centrech je granátové jablko již běžně dostupné. Nejlepší je konzumovat ho syrové - v jeho přirozené formě, nebo ve formě čisté ovocné šťávy získané z tohoto ovoce, bez umělých přísad. Takto si můžeme být jisti, že našemu organizmu dodáme minerální látky a vitamíny v největší možné míře. Prozradíme Vám, jaké má granátové jablko účinky a jak pomáhá.

Granátové jablko a jeho účinky

Granátové jablko obsahuje ve velkém množství vitaminy C a B, velké množství minerálních látek a polyfenoly, které jsou silnou antioxidační sloučeninou, takže může pomáhat i při rakovinových onemocněních.

Zabraňuje oxidaci buněk, má silný hydratační účinek a zároveň granátové jablko pomáhá organismu při regeneraci buněk.

Jeho konzumací můžeme snížit hladinu cholesterolu v krvi a poskytuje pomoc i těm, které trápí vysoký krevní tlak, protože snižuje krevní tlak.

Čistí játra a krev, udržuje cévy ve formě a odlehčuje organismus od škodlivých toxických látek díky detoxikačním účinkem.

Granátové jablko na pleť

Co se kosmetiky týče, v granátovém jablku můžeme najít výjimečného přítele, protože ho můžeme účinně aplikovat nejen vnitřně, ale i navenek. Pokud si z něj připravíme masku, naši pokožku osvěží, hydratuje a dodá mladistvý a zářivý vzhled. Vyplatí se smíchat ho s jogurtem - v případě suché pokožky se smetanou - a s ovesnými vločkami, následně nechat směs působit na obličeji a v oblasti dekoltu. Viditelný výsledek je zaručen i v tom případě, pokud ho zařadíme do svého jídelníčku. Jako pleťová maska je skvělé a mimo jiné i nehty a vlasy budeme mít husté se zdravým leskem.

Nejen samotný plod, ale i olej získaný z jadérek granátového jablka má neuvěřitelné účinky proti vráskám. Před jeho použitím to však konzultujte s dermatologem, protože obsahuje mimořádně silné účinné látky, proto se může používat pouze ředěný s jinými oleji.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.