head

Kukuřice, zdroj vitamínů pro detoxikaci

Nejen kukuřice, ale i její
Nejen kukuřice, ale i její "vlasy" jsou hodnotné
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Byliny

Uvěříte, když řekneme, že kukuřice pomáhá při detoxikaci? Přitom se díky svým léčivým účinkem může zařadit mezi léčivé rostliny. Takto ji můžeme konzumovat nejen pro její lahodnou chuť, ale i pro její prospěšné účinky na náš organismus. Ukážeme Vám, jak podporuje kukuřice zdraví a co všechno dokáže.

Kukuřice má široké možnosti použití. Kromě toho, že je to chutná letní lahůdka, disponuje kukuřice i mnohými prospěšnými vlastnostmi.

Zdroj vitamínů

Kukuřice je bohatá na vitaminy A, B a vitamín C, a také obsahuje vitamín E. Tyto vitaminy jsou všechny nezbytné pro správné fungování našeho organismu. Kromě toho tato chutná zelenina obsahuje fosfor, draslík, vápník, kyselinu listovou a hořčík.

Pro zdraví vaječníků

Ochuťte svůj salát několika kapkami oleje lisovaného z kukuřice, používejte ho i při vaření, protože kukuřičný olej může být velmi dobrým přítelem žen! Příznivě působí na různé gynekologické problémy a podporuje i vstřebávání cyst.

Na detoxikaci

Nejen kukuřice, ale i její "vlasy" jsou hodnotné. Jsou výborným diuretikem, pročišťují ledviny a podporují vylučování nahromaděných toxických látek, proto jsou účinné i při provedení detoxikačního programu. Při infekcích močových cest a problémech s prostatou, může jejich konzumace přispět k rychlejšímu uzdravení.

Proti depresi

Vzhledem k tomu, že kukuřice je mimořádně bohatá na vitamin B1, může příznivě ovlivnit i náš duševní stav. Vitamín B1 se totiž považuje za vitamín štěstí. Depresi, každodenní napětí a stresové situace zvládneme snadněji, pokud se kukuřice jako lék stane pravidelnou součástí našeho jídelníčku.

Na léčbu ran

Při štípnutí hmyzem, na malé poranění a oděrky používejme krém z kukuřičné mouky, čímž urychlíme hojení otoků a poranění.

Na zvýšení koncentrace

Pokud máme pocit, že potřebujeme pomoc, co se týče koncentrace, kukuřice může pomoci i v tomto případě: její pravidelná konzumace může přispět k rozvíjení paměti a zvýšení schopnosti koncentrace.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.