head

10 denní detoxikační kúra

Účinek 10 denní detoxikační kúry
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace doma

Aby byla detoxikační kúra úspěšná, dejte si pozor na toto!

Detoxikace   je přirozeným procesem našeho organismu. Umělé přídavné látky, barviva a zvýrazňovače chuti, které se nacházejí v potravinách a také vlivy vnějšího prostředí a stresující životní styl, znamenají pro náš organismus zvýšenou zátěž, a proto je jednou za čas dobré pomoci očistě našeho střevního traktu a jater. Během 10 denní detoxikační kúry je dobré mít na paměti následující!

Doplňujte si tekutiny!

Doplňování tekutin je důležité nejenom během detoxikační kúry, ale zvýšenou pozornost mu musíme věnovat i během detoxikace. Náš organismus potřebuje denně 2,5 - 3 litry tekutin. Můžeme ji doplnit ve formě čisté nesycené minerální vody, čerstvé ovocné šťávy bohaté na vlákninu, zeleninovou šťávou, která je bohatá na vitaminy  a minerální látky, zeleným čajem bohatým na antioxidanty  a bylinkovými čaji.

Jezte čistě!

Ani během 10 denní detoxikační kúry nemusíte hladovět, je však velmi důležité, abyste si dobře vybrali, jakými potravinami vyživujte své tělo. V této době se podle možnosti vyhněte konzumaci masa. Polotovary a konzervované potraviny zase patří na seznam zakázaných, protože obsahují velké množství toxinů a umělých přídavných látek, které brání účinné detoxikaci. Během očisty si vyberte čerstvé suroviny bohaté na vlákninu, zeleninu zelené barvy s alkalizujícím účinkem, jakými jsou například brokolice, která podporuje trávení, špenát,  který je bohatý na železo nebo močopudné okurky. Z ovoce je dokonalým výběrem grapefruit bohatý na vitamin C a jablka, která čistí střeva  a nebudete se muset obávat ani zácpy.

Nahraďte cukr a bílou mouku!

Během detoxikace buďte ve střehu a vyhýbejte se skrytým cukrům. Ovocné jogurty, masové a pekárenské výrobky a také sycené nealkoholické nápoje ve velkém množství obsahují cukr. Místo nich si raději vyberte přírodní jogurty se živou kulturou, které podporují střevní flóru, chléb z žitné a pohankové mouky a čerstvé ovocné šťávy.

Je důležité, abychom během 10 denní detoxikace konzumovali 5-6 krát denně malé porce a hlavně vždy v klidu. Během očisty kromě konzumace masa snižme i příjem mléčných výrobků a do ranní kávy nalijme přírodní rostlinné mléko, mandlové mléko!

 

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/features/detox-diets-cleansing-body#1

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.