head

3 detoxikační koření, která nesmí chybět ve Vaší kuchyni!

Detoxikační koření | Tyto se vyplatí si zajistit
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace doma

Detoxikace, posílení imunity, očista střev - to je pouze několik z velkého množství zdraví prospěšných vlastností koření z poliček naší kuchyně. Začněte konat, probuďte své trávení  a začněte velký jarní úklid s těmito pikantními, detoxikačními kořeními!

Vařte z přírodních surovin, ale při jejich ochucování dávejte pozor na to, abyste používali zdravá koření! Pokud si vyberete správné koření, Vaše trávení a střevní systém se Vám za péči odvděčí a navíc s nimi můžete osvěžit i svůj dech!

Hřebíček na čištění

Hřebíček se přidává do sladkých i slaných pokrmů a je jedním z nejlepších koření na detoxikaci. Skvěle čistí krev, podporuje trávení, zmírňuje nadýmání  a celkově posiluje organismus. Dokonale osvěží dech, tlumí kašel, ale může být naším dobrým přítelem i ve stresujícím období, protože skvěle uvolňuje napětí.

Muškátový oříšek

Muškátový oříšek, který pochází z tropů, je charakteristické koření s příjemnou vůní, která se nejvíce projeví při čerstvém nastrouhání. Toto detoxikační koření je skvělým antioxidantem, účinně ničí bakterie a zároveň efektivně povzbuzuje. Díky jeho schopnosti podpořit trávení může být řešením na trávicí problémy, žaludeční nevolnost a zmírnění dávení. Během detoxikace  ho můžeme přidat i do svých koktejlů na jejich dochucení.

Nové koření na podporu trávení

Za pikantní nové koření vděčíme Kolumbovi, který ho objevil na Karibských ostrovech. Toto koření, které čistí krev a detoxikuje, je dokonalé do omáček. Protože jeho chuť má v sobě aroma hřebíčku, pepře a skořice, je jeho použití dobrým nápadem i při přípravě sladkých pokrmů. Podporuje trávení,  a proto je dobré ho použít i při přípravě těžších jídel a navíc je účinné proti nadýmání, skvěle tlumí bolest, ale můžeme ho použít i na zmírnění zánětů kloubů.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.