head

Jemná kúra s tekutinovým půstem

Jemná kúra s tekutinovým půstem
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace doma

Účinným způsobem domácí detoxikace a očisty tlustého střeva je pětidenní tekutinový půst. I když potřebuje velkou dávku odhodlání a výdrže, stojí  za tu námahu: správně dodrženou tekutinovou kúrou dosáhneme tělesné i duševní osvěžení a navíc pomůže i k úbytku hmotnosti.

Jaro je jedním z nejdůležitějších období detoxikace. Po zimě jsou toxiny a škodlivé usazeniny nashromážděné v organismu v takovém množství, že přirozené vylučovací procesy je nejsou schopny z organismu odstranit.V tomto případě může pomoci právě kúra s tekutinovým půstem, která představuje rychlou a důkladnou detoxikaci. Důležité je připravit se na kúru, co znamená, že dva dny před tekutinovým půstem bychom neměli jíst těžká jídla a zvýšit podíl rostlinné vlákniny ve stravě.

Znatelné výsledky po pěti dnech

Při dodržování kúry s tekutinovým půstem má nejdůležitější roli výdrž, protože během pěti dnů můžeme konzumovat pouze tekutiny.Těmi mohou být pasírovaná nebo s minerální vodou připravená zeleninová nebo ovocná šťáva (obzvláště se doporučuje šťáva z aloe very), případně bylinkový čaj, podstatné je, že denně musíme vypít  alespoň 3-4 litry tekutiny, přičemž tuhou stravu nesmíme jíst vůbec. V případě velké bolesti hlavy nebo závratí si můžeme dát lžičku medu. Protože i během kúry s tekutinovým půstem je nutné zajistit dostatečný příjem vitaminů a živin, nedělejme pokusy s tím, že budeme pít pouze vodu.

Nevzdávejme se!

Tekutinový půst je nejtěžší třetí den, ale po jeho překonání už kúru určitě úspěšně dokončíte. Pomoci nám může i pohyb: pokud se cítíme velmi slabí nebo nás bolí hlava, procházka v přírodě dokáže zázraky. Ještě jedna rada: pokud nás během kúry přepadne záchvat hladu, vypijme velkou sklenici vody, co může navodit pocit sytosti. Od šestého dne už můžeme jíst ovoce, jogurt, nízkotučné sýry a jiné mléčné výrobky a postupně také zeleninu. Od osmého dne můžeme opět konzumovat zdravá jídla bez omezení.

Pozor!

Bez lékařského dohledu může kúra s tekutinovým půstem trvat maximálně 5 dnů. Těhotné ženy, kojící matky, děti a osoby, které trpí onemocněním trávicího systému, rakovinou nebo cukrovkou, kúru s tekutinovým půstem nemohou absolvovat.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.