head

Účinek očistné kúry | Jak nám pomůže provedení očistné kúry?

Jak se projeví účinek očistné kúry?
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Detoxikace doma

Význam očistné kúry mnozí podceňují. Straní se jí a srovnávají ji  s použitím klystýru nebo projímadel. Nicméně, existuje i šetrný způsob, jak ji provést, a účinek očistné kúry se dokonce projeví v krátkém čase.

V našem organismu se postupem času nahromadí jedovaté látky a škodlivé mikroorganismy, které oslabují náš imunitní systém. V takovém případě udělá výbornou službu očistná kúra, která představuje účinnou a zároveň šetrnou pomoc.

Nejúčinnější detoxikace

Účinek očistné kúry má všestranný efekt. Můžeme se pomocí ní zbavit takových problémů, jako je nadváha, akné, neustálý pocit únavy, časté nadýmání, chronický průjem a zácpa. Její provedení není složité, dnes máme už k dispozici širokou škálu doplňků stravy, jejich účinek můžeme zvýšit i změnou životního stylu. Správně provedená detoxikace organismu a očista střev podporuje úbytek hmotnosti, obnovením správného metabolismu a střevní flóry dochází i k lepšímu využití živin. Účinek očistné kúry však tímto zdaleka nekončí.

Očistná kúra proti chorobám

Nahromaděné toxiny značně zvyšují riziko vzniku rakoviny tlustého střeva a konečníku. Provedením očistné kúry se těmto chorobám můžeme vyhnout s větší pravděpodobností. Vlivem očistné kúry se obnoví i rovnováha střevní flóry, která přímo ovlivňuje stav imunitního systému. Díky tomu bude náš organismus odolnější vůči chorobám a infekcím. Očistná kúra je efektivní i v boji proti střevním parazitům, který mohou totiž způsobit chronický nedostatek vitamínů. Očistná kúra má pozitivní vliv i na játra a krev. Očista jater napomáhá obnovit její původní detoxikační funkci, čímž ovlivňuje i zlepšení celkové pohody. Důsledkem pročištění krve se eliminují problémy s kůží, zmírní se alergické příznaky, a pročištění krve může pomoci i v případě zánětu kloubů.

Příznaky vyskytující se během očistné kúry

V průběhu odstraňování toxických látek z těla se můžeme cítit ospalí, malátní, či fyzicky slabší. Stejně můžeme pociťovat větší pocit zimy. Může se vyskytnout i bolest hlavy, podrážděnost a dočasné zhoršení kožních problémů. Během očistné kúry občas může dojít k nevolnosti, zvýšenému pocení, častým příznakem je nepříjemný dech. Zkusme proto v tomto období více odpočívat, vrstvit oblečení a zvýšit příjem tekutin. Nejlepší je filtrovaná voda nebo bylinné čaje.

Jaký doplněk výživy zvolit pro vykonání očistné kúry?

Očistnou kúru se doporučuje provést tři - čtyřikrát ročně. V současnosti existuje nesčetně mnoho účinných doplňků výživy pro detoxikaci organismu a očistu střev. Proto si vyberme jen takové, které obsahují výlučně přírodní složky! Nemusíme bezpodmínečně začít intenzivní očistnou kúrou, na začátku stačí, když si zvolíme jednodušší a kratší kúru.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.