head

Cizrna, lahůdka, která posiluje kosti, podporuje trávení a detoxikuje

Detoxikační účinek cizrny
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace doma

Cizrna   není pouze základní surovinou k přípravě chutného krému, ale zároveň i zeleninou bohatou na cenné živiny a minerální látky. Prospívá našemu trávení , posiluje kosti a je plná vitaminů!

Cizrna, která je v oblasti Středozemního moře známá jako fazole garbanzo, je nejpopulárnějším základem španělské, italské, portugalské, řecké, indické a arabské kuchyně, ale za zmínku stojí i její účinek na naše zdraví.

Kvůli tomuto konzumujte cizrnu!

Cizrna, která je bohatá na vlákninu, příznivě působí na metabolismus cukrů, co je důležité proto, že  zdravá strava  bohatá na vlákninu snižuje hladinu cukru v krvi.

Díky množství selenu je cizrna mimořádně vhodná na čištění jater a jejich posílení, podporuje detoxikaci, ale je dobrá i na zmírnění zánětů.

Cizrna je kromě toho skvělým posilovačem kostí, pomáhá udržet ideální hustotu kostí a podporuje jejich tvorbu. Tato zelenina obsahuje velké množství draslíku, vápníku, fosfátu, manganu, zinku, železa a obsahuje i vitaminy A, B, C  a vitamin K, které mohou v pokročilém věku zabránit lámání kostí.

Pokud budeme cizrnu konzumovat pravidelně, nebude už zácpa více problémem a zlepší se i naše trávení. Přinutí nahromaděné usazeniny k odchodu a už ani ploché břicho  nebude pouze vzdáleným snem. Pocit nasycení, který způsobuje, může trvat déle, a proto je cizrna vynikající i během diety a hubnutí.

Cizrna má proto místo na stole každého, kdo miluje kulinářské zážitky, ale i toho, kdo se stará o své zdraví! Tuto zeleninu můžete konzumovat dušenou jako přílohu nebo rozmixovanou v podobě kaše, jako chutný humus. Na všechny způsoby mimořádně prospěje Vašemu organismu!
 

Zdroj:

https://www.webmd.com/diet/news/20160330/beans-chickpeas-may-help-with-weight-loss-study

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.