head

Ananas – Sladký lék Indiánů

Ananas: sladký detoxikant
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Indiáni měli v oblibě ananas nejenom kvůli jeho příjemné chuti, ale i kvůli jeho léčivým účinkům. Ananas může být účinný při depresi a hubnutí, ale za zmínku stojí i jeho protizánětlivý a detoxikační účinek.

Ananas je plný vitaminů, je skutečným tukožroutem a je dokonalý i na podporu našeho imunitního systému. Je skutečně dobré se s tímto ovocem seznámit a pravidelně ho konzumovat. A to nejenom kvůli jeho cenným, zdraví prospěšným vlastnostem.

Chutný posilovač imunity

Ananas obsahuje velké množství vitaminu C, karoten, zinek, fosfor, jód, vápník, draslík, hořčík a železo a je dokonalou zásobárnou stopových prvků. Nepříjemné letní nachlazení nás„napadne“  s menší pravděpodobností, pokud svůj imunitní systém podpoříme konzumací ananasu - existuje jen málo chutnějších posilovačů imunity, než je dobře vychlazená kostka ananasu.

Super detoxikant

Nezbytnou součástí každé detoxikační kúry je ananas. Ať už ve formě doplňku stravy nebo čerstvý, vždy pomůže vyčistit střevní systém od usazených toxických látek. Kromě jeho detoxikačního účinku stojí za zmínku i jeho alkalizující  účinek, co se nám může dobře hodit v boji proti překyselení organismu, které je způsobeno konzumací polotovarů a potravin s obsahem cukru.

Účinně podporuje trávení

Už i Indiáni si všimli příznivý vliv ananasu na trávení a proto uděláme dobře, pokud si pro zdraví svého trávení vezmeme na pomoc právě toto ovoce. Kvůli velkému množství vlákniny je ananas dokonalým čističem střev, výborně podporuje trávení a je skvělým přírodním lékem proti trávicím poruchám. Kvůli vysokému obsahu vlákniny a dobré chuti je jedním z nejoblíbenějších dietních jídel. Konzumujme ho však pouze čerstvý, konzervy nechme na pultech obchodů!

Chutně proti zánětům

Ať už konzumací na vnitřní použití nebo jako obklad na vnější použití, ananas podporuje léčbu zánětů a hojení ran, co ještě více zvyšuje hodnotu už i tak zajímavého ovoce.

Proti depresi a stresu

Při pravidelné konzumaci nám může ananas pomoci, abychom se snadněji vyrovnali se stresujícími situacemi, zlepšuje náladu, a proto se nám s jeho pomocí s větší pravděpodobností vyhnou příznaky depresivních stavů. Protože ananas pomáhá zahnat stres, vanilin, který obsahuje, nám zlepší náladu a může zvýšit i sexuální apetit. Toto ovoce je významné nejenom jako „odháněč“ stresu, ale i jako afrodiziakum.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.