head

Účinky detoxikace: z tohoto důvodu je detoxikace důležitá!

Účinky detoxikace: z tohoto důvodu je detoxikace důležitá!
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Máte špatnou náladu, jste stále unavení, máte kožní problémy a dokonce máte problémy i s trávením? Nyní se dozvíte, na co všechno má vliv detoxikace! Detoxikace , přesněji řečeno její potřeba, mají vliv na různé oblasti našeho života. Nahromaděné toxické látky nám mohou značně znepříjemnit život, a proto by bylo dobré, kdybychom si všímali varovné signály!

Zdravé trávení

Pokud nás trápí zácpa  a ráno trávíme na záchodě příliš dlouhou dobu nebo jsme během dne nuceni kvůli průjmu často navštěvovat toaletu, měli bychom se zamyslet nad tím, co můžeme pro ochranu svého zdraví udělat. Kromě toho, že je průjem velmi nepříjemný a má za následek ztrátu velkého množství vody, minerálních látek i vitaminů, způsobuje i oslabení imunitního systému a trávicího traktu. Vedle průjmu může být stejně tak nepříjemná a nebezpečná i zácpa: organismus nemůže kvůli zácpě v potřebném množství vyloučit toxické látky, proto nejenom, že se necítíme “ve své kůži”, ale váznoucí toxiny mohou způsobit i vznik různých onemocnění. Na část trávicích problémů  může být detoxikace jednoduchým a účinným řešením.

Krásná pleť

Organismus přeplněný toxiny nám může signalizovat přítomnost toxických látek nejenom prostřednictvím našeho trávení, ale i přes naši pokožku. Vyrážky  a různé kožní problémy nás mohou upozornit na to, že nastal čas na detoxikaci. Měli bychom si uvědomit, že krásná pleť vyžaduje nejenom vnější péči: různé zábaly a přípravky pro péči o pleť nebo domácí praktiky nebudou mít žádný efekt, pokud je náš organismus přeplněn toxickými látkami. Černé tečky se snadno odstraní peelingem i náplastmi a i vyrážky se občas mohou objevit téměř u každého. Pokud se však vyrážky a bolestivé akné stanou běžnou součástí našeho života, potom je nejvyšší čas na důkladnou detoxikaci.

Celková pohoda

Pokud máme neustále pocit únavy, bez ohledu na to, jestli jsme se vyspali, je velká pravděpodobnost, že příznaky způsobují nahromaděné toxické látky v organismu. Letargie a únava   mohou pokazit celý náš den, protože pokud nemáme dostatek energie na plnění svých pracovních povinností, nedokážeme věnovat dostatek pozornosti ani našemu soukromému životu. Snadněji podlehneme melancholickým náladám a své vytyčené cíle budeme dosahovat mnohem obtížněji. Pokud už v pondělí čekáme, kdy bude konec týdne, abychom potom mohli celý víkend proležet na pohovce, tak není na co čekat: je na čase, abychom si vybrali nejvhodnější detoxikační a očistnou kůru  a opět získali kontrolu nad svým životem!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.