head

Hrušky jako klíč k detoxikaci?

 Detoxikujte s hruškami!
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Sladké, šťavnaté a skutečný lék. Bez obav můžete konzumovat tolik hrušek, kolik dokážete: kromě toho, že čistí, jsou pro náš organismus skutečným zázrakem, protože jsou výborné na detoxikaci  i na vyprazdňování a čištění!

Toto ovoce s nízkým obsahem kalorií a vysokým obsahem živin považoval za jídlo Bohů už i Homér. Nyní se podívejme, proč je tento podzimní plod tak výjimečný a v čem nám může pomoci!

Na detoxikaci a čištění

Pokud chcete posílit svůj imunitní systém a připravit organismus na chladnější měsíce, potom si vyberte hrušky. Kromě vysokého obsahu vitaminů a minerálních látek patří toto ovoce mezi nejsilnější detoxikanty. Protože obsahuje velké množství vlákniny doslova „promyje“ organismus a díky čisticímu  účinku odbřemení střevní systém.

Na alkalizaci a čištění krve

Hrušky jsou obzvláště cenné kvůli své schopnosti eliminovat kyseliny a čistit krev. Díky jejich schopnosti alkalizovat dokážou poskytnout výbornou pomoc při léčbě revmatu, dny, onemocnění ledvin a kornatění cév: díky alkalizujícímu účinku obnoví hladinu kyseliny močové v organismu a rozpouštějí krystalky kyseliny. Při jejich konzumaci v podobě 3 - 8 denní kúry budeme moci jejich účinek zaručeně cítit. Na příjem dostatečného množství tekutin však určitě nezapomínejme!

Na vředy žaludku a střev

Alkalizujícímu účinku hrušek vděčíme také za to, že mají příznivý vliv i proti zánětům: čerstvě lisovaná šťáva z hrušek může přinést úlevu na zanícený žaludek a léčit ho. V případě vředů střev se může objevit zácpa nebo chronický průjem, co je způsobeno především zvýšenou citlivostí na mléčné výrobky, cukr nebo mouku. Konzumací hrušek můžeme proti příznakům vředu žaludku účinně zabojovat.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.