head

Velká lednová detoxikace

Detoxikace v lednu: aby nový rok začal ve znamení zdraví
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Posilte svůj imunitní systém, zbavte se únavy a buďte pánem nad trávicími problémy! Položte dobré základy nového roku už nyní: detoxikujte v lednu ! Dobře promyšlená detoxikace na začátku roku nám může ve značné míře pomoci k tomu, abychom byli v novém roce vyrovnanější a zdravější. Podívejme se, na co bychom si měli dávat pozor během detoxikace!

Nový rok, nový začátek

Začátek roku je o zanechání toho starého, o obnově a o tom, abychom našim nadějím dali nová křídla. Nezapomeňme však na to, že: obnovit se můžeme pouze tak, že se zbavíme všeho, co nám v obnově brání a co nás brzdí! Možná jste si už všimli, že velký úklid a vyhazování zbytečností přinášejí úlevu a po přeorganizování zaplněné skříně nebo po důkladném úklidu si doslova vydechneme.

Během velkého lednového úklidu bychom však měli pamatovat nejenom na své okolí, ale i na svůj trávicí  systém! Velký úklid občas vyžaduje i naše tělo, co v tomto případě znamená detoxikaci. Pokud jsme během svátků nedokázali odolat chipsům, zákuskům a barevným osvěžujícím nápojům, potom se do příchodu ledna náš organismus a trávicí systém přeplnili velkou dávkou cukru a toxických látek. Potřebu detoxikace může naše tělo signalizovat i nadýmáním , průjmem , zácpou, trávicími problémy a vyrážkami, protože náš trávicí systém, který je plný toxických látek, to nemůže nechat dlouho bez povšimnutí. Detoxikace může pomoci i v případě, pokud jsme na sobě nezpozorovali žádné trávicí problémy: po absolvování detoxikační kúry  se budeme cítit lehčí a plní energie, a navíc se může značně změnit i vzhled naší pleti, co znamená, že za detoxikaci se nám odvděčí i naše pokožka.

Velký úklid zvenku i zevnitř

Pokud se chceme trochu osvěžit a získat novou energii, vyberme si zeleninu zelené barvy, například petržel ,  špenát, šťovík, brokolici, rukolu a okurky. Dejme přednost celeru, který má močopudné účinky, konzumujme velké množství čerstvého ovoce a zeleniny a vypijme denně minimálně 2,5 – 3 litry vody! Do vody můžeme přidat i zázvor a citron: získáme tak skvělý osvěžující nápoj, který je plný vitaminů a zároveň je i výborným detoxikantem a posilovačem imunity. Z masa dejme přednost kuřecímu a krůtímu masu, konzumujme ryby, které obsahují omega- 3 mastné kyseliny, při dochucování pokrmů si dejme pozor na to, abychom nepoužívali předem připravené kořenící směsi, které jsou plné soli, ale raději čerstvé bylinky nebo jejich přírodní sušenou verzi! Na solení používejme himalájskou sůl, při slazení dejme přednost stévii nebo březovému cukru! Malými změnami a trochou pozornosti se po detoxikaci budeme ráno snadněji probouzet a večer budeme méně unaveni, naše trávení a celkový zdravotní stav se mohou zlepšit a dokonce může být krásnější i naše pokožka!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.