head

Detoxikace jater – Jak ji začít?

Detoxikace jater: záruka dobrého zdraví
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Játra jsou jedním z našich nejdůležitějších orgánů, který je zodpovědný za životně důležité procesy, takže dávejme si na ně pozor! Při látkové výměně jsou nejdůležitějším orgánem játra, pomáhají při detoxikaci a látky, které se dostanou do krevního oběhu, přemění na takové, které organismus dokáže lépe zužitkovat. Hraje důležitou roli při zpracování tuků a při vylučování látek, které organismus nedokáže zpracovat.

Nepřátelé jater: tuky, alkohol, toxiny

K tomu, aby se mohla játra detoxikovat, se musíme  zdravě stravovat. Vyhýbejme se mastným pokrmům, které jsou připravované na velkém množství oleje, protože ty jsou pro játra velkou zátěží. Nedoporučuje se konzumace polotovarů, ani potravin s velkým obsahem umělých přídavných látek, protože s nimi se dostane do organismu velké množství zbytečných toxinů a játra je dokážou zpracovat, pouze s velkou námahou.

Následky nezdravé stravy se mohou velmi rychle projevit jako trávicí problémy, nadýmání  a zácpa, které jsou pro játra obzvláště nebezpečné: ze stolice, která zůstala v tlustém a rektálním střevu, se toxiny mohou znovu absorbovat, čímž mohou znovu zatížit játra a zpomalit tak proces detoxikace. Možná, že to není nic nového, ale ani alkohol není přítelem jater, protože jeho odbourávání je pro játra obzvláště namáhavé, zabraňuje procesu detoxikace, proto se mu snažme vyhýbat nebo ho konzumovat pouze příležitostně a v malém množství!

Dieta pro játra

Samozřejmě se nemusíme vzdávat všech požitků, ale detoxikací a trochou péče, můžeme udělat hodně pro zdraví svých jater a celého organismu. Pro dobré trávení konzumujme potraviny s nízkým obsahem tuku, ale bohaté na vlákninu a vitamin C a dávejme pozor na to, aby náš jídelníček obsahoval co nejvíce přírodních potravin bez přídavných látek a naopak co nejméně alkoholu a kofeinu. Během detoxikace má vysloveně dobré účinky zelenina zelené barvy, jako například špenát, ale i hořčičné semínko, avokádo a grapefruit. Je důležité pít velké množství tekutin, čímž podpoříme proces detoxikace: šťavnaté ovoce, zelenina, bylinkové čaje a nesycená minerální voda jsou na doplnění tekutin přímo ideální. V dnešní době je 100% zdravá strava téměř nerealizovatelná, proto je občas vhodné pomoci našim přepracovaným játrům absolvováním spolehlivého detoxikačního programu!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.