head

Detoxikace proti nepříjemnému tělesnému pachu

Detoxikace proti nepříjemnému tělesnému pachu
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Většinou je ,,nepříjemným doplňkem” nadměrného pocení i nepříjemný tělesný pach. Tradičními způsoby je obtížné se ho zbavit, ale ještě těžší je prevence. Ve většině případů však pomocí detoxikace můžeme účinně proti tělesným pachům bojovat.

Samotné pocení se nerovná nepříjemnému pachu, nepříjemné pachy jsou způsobeny zejména nevhodným stravováním, stresem a narušením hormonální rovnováhy.

Pomoci může detoxikace

Na zmírnění tělesného pachu může pomoci snížení konzumace živočišných tuků, cukrů a bílkovin. Účinnější je však detoxikace, s jejíž pomocí je možné z trávícího systému odstranit bakterie, které vyvolávají vznik tělesného pachu. Detoxikace a očista střeva  mohou být úspěšné pouze tehdy, pokud máte zároveň s tělesným pachem i nepříjemný dech.

Pokud to druhé neevidujete, znamená to, že tělesný pach je způsobený rozmnožením mikroorganismů na pokožce (bakterie, houby). Nepropadejte panice, řešením i v tomto případě může být detoxikace. Pokud nebude úspěšná, je vhodné absolvovat důkladné lékařské vyšetření. V těchto případech je podezření na problémy se štítnou žlázou, selhání jater nebo trávicí poruchy a záněty.

Stres a tělesný pach

Jaká je souvislost mezi stresem a tělesným pachem? Odpověď je snadná: na jedné straně nervozita a duševní napětí, to vše může zvýšit pocení a na druhé straně pod vlivem stresu častěji sáhneme po nezdravých potravinách. Na uklidnění konzumujeme sladkosti a mastná jídla, která navodí pocit nasycení, konzumujeme více alkoholu, kouříme a užíváme léky. Látky, které obsahují, přispívají k vzniku nepříjemného tělesného pachu. Pokud jste ve stresu, v každém případě se spolehněte na detoxikaci nebo na detoxikační program, čímž bude příjemnější nejenom Vaše vůně, ale pomůžete tím i celému organismu.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.