head

Detoxikační zelenina: kterou si vybrat?

Detoxikační zelenina: kterou si vybrat?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Následující zelenina má nejenom mimořádně silné detoxikační účinky, ale je i účinným čističem střev a zároveň podporuje trávení. Seznamte se s detoxikací doma a udělejte ji jednodušší! Tyto druhy zeleniny jsou k dostání téměř ve všech supermarketech. Tak jako se dají snadno sehnat, stejně tak účinně pomáhají i při různých trávicích problémech a během detoxikace.

Mrkev

Kvůli velkému množství vlákniny, které obsahuje, podporuje sladká křupavá mrkev trávení. Zmírňuje trávicí problémy, je skvělým detoxikantem a může zmírňovat i pálení žáhy. Tato oranžová zelenina obnovuje činnost jater a díky velkému množství betakaroténu je i účinným antioxidantem a příznivě ovlivňuje činnost buněk. Je skvělá proti nadýmání, proto pokud máme pocit, že máme těsné oblečení, snězme jednu mrkev!

Ředkvičky

Jedním z nejúčinnějších detoxikantů je ředkvička, proto by měla být během detoxikace naší dobrou kamarádkou! Ředkvičky skvěle očišťují, důkladně vyčistí střevní systém a nastartují i proces hubnutí. Pokud zařadíme ředkvičky do svého jídelníčku, pomohou nám obnovit naše trávení a dokonce zmírní i pocit únavy a deprese.  Tato zelenina je také výborná proti nadýmání způsobeném toxickými látkami a s její pomocí si můžeme doplnit i své zásoby vitaminů.

Chřest

Charakteristická chuť chřestu   je oblíbená v kuchyni mnoha národů, avšak málokdo ví, jaké má účinky prospěšné pro zdraví. Chřest má výborné močopudné účinky, zmírňuje menstruační těžkosti, podporuje činnost ledvin, a proto nám může pomoci i v případě problémů s ledvinami. Má příznivý vliv na srdce a cévní systém, je skvělým detoxikantem a podporuje trávení a proto ho můžeme bez obav konzumovat i během čisticí kúry!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.