head

Dieta a detoxikace snadno: Z tohoto důvodu je dobrý salát!

Dieta a detoxikace snadno: Z tohoto důvodu je dobrý salát!
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Klasický zelený, listový salát přispívá nejenom k hubnutí, ale i detoxikuje a dodá organismu potřebné vitaminy a energii. Přečtěte si blahodárné účinky nejpopulárnější dietní potraviny!

Salát není pouze pro králíky: ne náhodou patří tato zelenina mezi oblíbené potraviny na hubnutí. Pokud se salát dostane na náš talíř dost často, snadněji si můžeme udržet nejenom svou štíhlou linii, ale i zdraví!

Z tohoto důvodu konzumujte salát!

Kromě toho, že má salát mimořádně nízkou kalorickou hodnotu, obsahuje i cenné stopové prvky a vitaminy: salát, který je bohatý na antioxidanty  obsahuje vitaminy A, B, C a K a je také dokonalým zdrojem vápníku, chromu, kyseliny listové, železa a manganu.

Díky velkému množství vlákniny podporuje trávení a jeho konzumací mohou probíhat i přirozené detoxikační procesy organismu mnohem účinněji. Protože salát rychle zasytí, tuto snadno dostupnou zeleninu je dobré přidat do jídelníčku i během diety  a detoxikace!

Dejte si pozor na toto!

Salát harmonizuje s chutí jakéhokoliv jídla, a proto je množství kombinací nekonečné: ať už s rajčaty  bohatými na vitamin A, paprikami a zelím bohatým na vitamin C nebo červenou cibulí bohatou na vitamin B, s mrkví, která je skutečnou zásobárnou betakaroténu nebo olivami, případně jinými saláty, například s rukolou, která obsahuje velké množství vitaminu K, vždy je chutný.

Důležité však je, abychom na dochucení salátu nepoužívali zálivky, které jsou k dostání v obchodech, protože ty obsahují umělé přísady, barviva a regulátory chuti. Místo nich si raději udělejme zálivku sami!

Pažitka, bazalka, rozmarýn, mladá cibulka a petržel s alkalizujícím účinkem jsou na přípravu zálivek dokonalým kořením: tato koření přidejme do bílého jogurtu, olivového oleje nebo jablečného octa, který podporuje látkovou výměnu, balzamikového octa a zdravá a chutná “home made” zálivka na salát je hned hotová!

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.