head

Každodenní toxiny

Každodenní toxiny
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Každý týden nová houbička

Stejně tak, jako se doporučuje měnit si zubní kartáček jednou za 2-3 měsíce, tak i houbičku na nádobí není možné používat do nekonečna. I když se Vám ještě nerozpadla, i tak ji po týdnu vyměňte, protože se na ní za tu dobu určitě rozmnožily škodlivé bakterie a jiné patogeny. Nespoléhejte se na sílu horké vody, škodlivé mikroorganismy by zničil pouze účinek výrazného tepla, od čeho by se zničila ale i houbička. Snadnějším řešením je pravidelná výměna.

Místo chlóru domácí přípravek na dezinfekci

Stále častěji se hovoří o tom, že přípravky na dezinfekci, které obsahují chlór, mohou oslabit imunitní systém. Naštěstí existuje přírodní řešení. Stačí, pokud zředíte 70% alkohol, který je k dostání v lékárně s vodou v poměru 1:1  a přidáte několik kapek levandulového nebo citronového esenciálního oleje.

Nebezpečné přípravky osobní hygieny

Existuje chemická látka s názvem triklozan, která se díky schopnosti ničit bakterie a houby nachází ve velkém množství kosmetických přípravků a přípravků osobní hygieny, například v zubních pastách, deodorantech, přípravcích na zklidnění pokožky, ale i v textiliích, oblečení a na kuchyňských potřebách. V největším množství  ho mohou obsahovat antibakteriální mýdla. Triklozan však může být zdraví škodlivý, což se dává do souvislosti s některými hormonálními poruchami, poškozuje játra, střevní flóru  a štítnou žlázu.

Vyhýbejte se plastům

Zejména dřívěji vyrobené kuchyňské umělohmotné dózy a obalový materiál mohou obsahovat BPA (Bisephenol A), který se při zahřívání dostane do jídla a  tím naruší  hormonální činnost,  může také přispívat k obezitě a zabraňuje hubnutí. Uděláte nejlépe, pokud budete své potraviny uskladňovat v nádobách bez BPA nebo v nádobách ze skla. Ani dnes tak populární plastové desky na krájení nejsou zrovna bezpečné: na jedné straně mohou obsahovat triklozan a na druhé straně, pokud se poškodí a krájíte na nich, čistí se obtížněji než dřevěné desky.

Dobrá vůně má svoji cenu

Mnozí z nás používáme osvěžovače vzduchu a různé voňavky, které jsou vyrobené z chemických látek. To je příčinou toho, že způsobují nevolnost, zejména bolesti hlavy a migrénu. Právě proto uděláte nejlépe, pokud místo chemikálií provoníte svůj domov odpařováním přírodních esenciálních olejů.

Pomůže detoxikace

Když už se škodlivé látky dostaly do Vašeho organismu, nezapomeňte na detoxikaci. Za pomoci kvalitního detoxikačního programu  se můžete zbavit nejenom usazených toxických látek, ale můžete tak předejít i nepříjemným zdravotním těžkostem a vzniku onemocnění.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.