head

Malinové listy pro ženy

Čaj připravený z malinových listů má díky obsahu kyseliny tříslové antiseptické účinky
Čaj připravený z malinových listů má díky obsahu kyseliny tříslové antiseptické účinky
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Detoxikace

Většina z nás zná jen červené plody maliny, na její listy ani nepomyslel jako na použitelnou rostlinu, přitom právě ty jsou zvláště cenným a účinným prostředkem. Podívejte se tedy, na co jsou malinové listy dobré!

Snižují záněty

Čaj obsahující malinové listy - připravený z malinových listů, má díky svému vysokému obsahu taninu antiseptické a stahující účinky, proto je vhodné použít jej ve formě zábalu na vyrážky, rány, pupence.

Posilují svalstvo dělohy

Posilují svalstvo dělohy, podporují její stahy a zmírňují bolesti. Účinné látky malinových listů mají kromě posilovacího účinku i účinek uvolňovací, pomáhají tak nejen při porodech, ale i při zmírňování menstruačních křečí.

Na nachlazení

Pokud náhle vyjdeme z klimatizované místnosti nebo z příliš chladného prostoru, na horký vzduch, můžeme snadno prochladnout. Příznaky nachlazení a bolesti v krku také dokážeme zmírnit kloktáním s tímto čajem.

Na detoxikaci

Můžeme je použít jako doplněk během detoxikační kúry, protože mají vynikající detoxikační a krev pročišťující účinek. Kromě toho pomáhají zmírňovat i příznaky onemocnění močových cest.

Jako náhrada za vitamíny

Malinové listy obsahují velké množství hořčíku, železa, vitamínů A-B-C-D-E-, vápníku, fosforu, proto mají blahodárný účinek na kosti, nehty a chrup.

Příprava čaje z malinových listů: jednu vrchovatou čajovou lžičku malinových listů zalijte 2 - 3 decilitry horké vody a nechte 10 minut louhovat. Přeceďte a pijte po doušcích ještě vlažný.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.