head

Nebezpečné přídavné látky? Snědli byste krém na boty nebo prášek na hašení?

Nebezpečné přídavné látky: které to jsou a co způsobují?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Látky proti hrudkovatění, stabilizátory, zahušťovací látky, umělá barviva, látky zvětšující objem: to všechno jsou ty nebezpečné přídavné látky, které se nám, nejsme-li dost obezřetní, můžou nahromadit v organismu. Zbavit se jich můžeme jediným způsobem - detoxikací.

Přicházíme s nimi do styku téměř každý den. Nebezpečné přídavné látky přijímáme v užívaných lécích, vitaminech a doplňcích výživy. Problémem však je, že o nich ani jenom nevíme. Přitom jsou nebezpečné, pomalu se nám hromadí v organismu a po čase si s nimi už naše detoxikační orgány nebudou umět poradit. Povede to k poruchám trávení, budeme unavení, naruší se nám střevní flóra, objeví se problémy s pokožkou a vypadávání vlasů, nezřídka i bolesti hlavy, alergické příznaky, no tím ještě seznam těžkostí zdaleka nekončí. Dlouhodobé užívání chemicky vytvořených vitaminů je přímá cesta k žaludečním potížím a problémem s ledvinami. Proto je namístě se důkladně informovat, co vlastně přijímáme do svého organismu.

Několik odstrašujících příkladů

Stearan horečnatý je jako plnící látka, resp. látka zvětšující objem, přidávána do mnoha léků, můžeme ji najít v kapsulích a poškozuje buňkové membrány. Glutaman sodný, coby stimulátor chuti, způsobuje bolesti končetin a prý je odpovědný i za nervová onemocnění, ačkoli se to ještě vědecky neprokázalo. Karnaubský vosk se používá na leštění povrchu léků, coby základ je však přidáván i do krémů na obuv. Oxid titaničitý, přidávaný do zubních pást, dražé, kosmetiky, krémů na opalování, je schopen se nahromadit v různých orgánech, přičemž je karcinogenní. Fosfát hořčíku disponuje schopnostmi vázat vápník, čímž ho odnímá z organismu. Tato nebezpečná přídavná látka je přidávána do doplňků výživy, zároveň je však součástí prášku na hašení ohně.

Jaká řešení existují?

Vstřebané nebezpečné přídavné látky můžeme odstranit z organismu detoxikací. Zvolme si takový detoxikační program, který zbaví naše játra jedovatých látek a těžkých kovů. Může nám pomoct i tekutinový půst, který představuje efektivní způsob domácí detoxikace a očisty tlustého střeva. Jestli tak neučiníme, jedovaté látky se nahromadí v našem organismu, zejména v játrech a budou mít negativní dopad na stav naší střevní flóry, nepříznivě ovlivní náš nervový a lymfatický systém a budeme náchylnější na nádorová onemocnění.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.