head

Proč je důležitá očista lymfatického systému?

Očista lymfatického systému: lze provést i přístrojem
Suren Bahidská Suren Bahidská
Novinář
Téma: Detoxikace

Stejně jako v případě našeho střevního systému, i lymfatický systém se doporučuje několikrát ročně pročistit. Úkolem lymfatického systému je mimo jiné očistit organismus od nahromaděných toxinů, škodlivých usazenin, odumřelých buněk a odvádět je do střev. Očista lymfatického systému pomáhá eliminovat, resp. vyhnout se některým onemocněním.

Narušená cirkulace lymfatické tekutiny přímo ovlivňuje správnou funkci organismu těla: dochází k nahromadění toxinů a jiných škodlivých látek a vytváří se nedostatek kyslíku v buňkách. Proto je důležitá očista lymfatického systému.

 

Úloha lymfatického systému

Úkolem lymfatického systému je poskytnout našim buňkám dostatečné množství kyslíku a živin. Odvádí odumřelé buňky, škodlivé látky a bakterie do lymfatických uzlin, které lymfatickou tekutinu přefiltrují a nežádoucí látky přenášejí přes krevní tok do detoxikačních orgánů. Určitá část z nich se lymfatickou tekutinou dostává přímo do tlustého střeva, odkud se stolicí vyloučí z těla. Pokud však tyto látky uvíznou v lymfatických cestách, naruší se funkce odvádění škodlivin, což může vést ke vzniku různých onemocnění.

Nedostatečná funkce

Pokud se průtok lymfatické tekutiny zpomalí kvůli nahromadění toxinů, v postižených oblastech se kůže stává šedou a vytvoří se edém. Na poruchu lymfatického systému, resp. na zhoršení kvality lymfatické tekutiny poukazují i ​​oteklé, někdy až bolestivé lymfatické uzliny. V těchto případech je nutné pročištění lymfatického systému, které se doporučuje provést 1 - 2 krát ročně, i když nepociťujeme žádné potíže.

Způsoby očisty lymfatického systému

Ruční lymfatická masáž je jednou z nejčastěji používaných metod pro přímou stimulaci lymfatického toku. Tato technika působí i na nervový systém, v důsledku čehož lymfatická masáž eliminuje stres. Kromě toho odstraňuje usazeniny pojivových tkání, čímž snižuje bolest způsobenou edémem a otok. Lymfatickou masáž si můžeme vyzkoušet i doma, dbejme však na to, abychom lymfatické uzliny masírovali jemným, kývavým pohybem. Očista lymfatického systému může probíhat také pomocí přístroje, kdy se pacientovi obléknou speciální "lymfatické holínky" které vykonávají vlnitou masáž tlakem, zespodu směrem nahoru. Dalším způsobem je vakuová lymfodrenáž, která příznivě ovlivňuje celulitidu, tonizuje a zpevňuje pojivovou tkáň a detoxikuje organismus.

Účinná je i masáž kartáčem před sprchováním: krouživými pohyby masírujme tělo kartáčem s přírodními štětinami, začněme od nohou směrem k trupu, následně pokračujme od prstů rukou k hrudi.

Výživa

Během očisty lymfatických cest konzumujme co nejvíce zeleniny zelené barvy a hodně ovoce. Naše strava by měla obsahovat významné množství esenciálních mastných kyselin, tyto se nacházejí v olejnatých semenech a sušeném ovoci. V průběhu očisty lymfatického systému pijme čistou vodu, případně ochucenou čerstvou citronovou šťávou. Užívejme bylinný čaj stimulující lymfatický oběh, ale pomohou i přípravky na očistu lymfatických cest. Pokud chceme dosáhnout ještě rychlejší výsledky, můžete použít výživové doplňky na očistu lymfatického systému, dávejme pozor, abychom si vybrali produkt obsahující přírodní, kontrolované složky, jakým je i LymphActive®.

Sport

Pohyb urychluje tok lymfatické tekutiny, proto nezapomínejme na pravidelné cvičení. Mezi sportů se doporučuje strečink a aerobik, ale prospěšné je i jednoduché skákání (nejlépe na skákacím míči).

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.