head

Pampeliška: žlutý květ detoxikace a "rozpuštěných" tukových polštářků

Pampeliška na detoxikaci a hubnutí: jak může pomoci?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Pampeliška je skutečným pokladem, výborně posiluje játra, ale pokud se chceme zbavit několika přebytečných kilogramů, na pomoc této rostliny se můžeme spolehnout i v tom případě!

Pampeliška je dokonalým detoxikantem, podporuje činnost žlučníku a ledvin, léčí příznaky zlaté žíly, psoriázy, revma, ekzému a cukrovky. K léčbě se používá celá rostlina, která se sklízí během kvetení a která může být skvělým řešením i na hubnutí.

Pampeliška na hubnutí

Pokud se chceme vejít do svých oblíbených riflí nebo šatů, tento cíl můžeme dosáhnout s pomocí pampelišky. Pampeliška obsahuje hořčiny, které podporují trávení, stimulují sekreci žaludečních a střevních tekutin a usnadní detoxikaci jater. Její účinné látky podpoří látkovou výměnu, a proto, pokud budeme během diety a hubnutí pravidelně pít čaj z pampelišky, rušivé přebytečné kilogramy se mohou ztratit dříve a navíc se s její pomocí zbavíme i nahromaděné vody v těle a vyrážek, které jsou způsobeny toxickými látkami.

Takto si připravme čaj z pampelišky!

Stonek a listy pampelišky mají léčivé účinky, ale doslova pokladem je i kořen, a proto i čaj si připravme právě z kořene rostliny! Očištěné kořeny sušme na teplém místě několik dní, následně 1 polévkovou lžíci nadrobno nakrájených kořenů opařme horkou vodou a nechme vylouhovat 10 minut. Čaj pijme třikrát denně před jídlem a můžeme si být jisti, že naše látková výměna nabere vyšší obrátky, přičemž se uplatní i močopudný a detoxikační účinek pampelišky. Díky tomu se snadněji pohne i ručička na váze a to dokonce tím směrem, kterým si přejeme.

Důležitá je i životospráva

Během diety kromě pití čaje z pampelišky dávejme pozor i na to, abychom jedli hodně čerstvé, chemicky neošetřené zeleniny a ovoce, udělejme si čisticí kúru  a vypijme denně 2,5 - 3 litry tekutin bez cukru a umělých přísad. Na minimum snižme i příjem potravin z bílé mouky a tučného masa, protože tato jídla zatěžují nejenom náš organismus a střevní systém, ale zabraňují i ​​procesu detoxikace a hubnutí. V případě žlučníkových kamenů, žlučníkových problémů a po léčbě antibiotiky se dříve, než začnete pít pampeliškový čaj, poraďte se svým lékařem!

 

Zdroj:http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-706-DANDELION.aspx?activeIngredientId=706&activeIngredientName=DANDELION&source=2

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.