head

Paprika na ochranu srdce – Detoxikuje a zklidňuje

Paprika: Zelenina na ochranu srdce a odbourání napětí
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Paprika zmírňuje stres, chrání srdce  a zdraví našich očí. Ale seznam dobrých vlastností papriky ještě zdaleka nekončí, a proto je dobré konzumovat jí co nejvíce.

Papriku začali pěstovat před více než 900 lety v Jižní a Střední Americe a k nám se dostala díky španělským objevitelům. Tuto zeleninu bychom měli konzumovat nejenom kvůli její chuti, ale je dobré, pokud se pravidelně dostane na náš talíř i kvůli velkému množství blahodárných účinků!

Chrání srdce!

Červená paprika obsahuje velké množství lykopenu, který má příznivý vliv na srdce. Kapsaicin, který se v paprice nachází, může snížit hladinu cholesterolu a triglyceridu, může snížit riziko vzniku srdečních onemocnění a díky množství draslíku má i schopnost snížit krevní tlak. Obsah vitaminu K zabraňuje vzniku krevních sraženin, a pokud budeme tuto zeleninu konzumovat pravidelně, všechny naše buňky zůstanou déle zdravé.

Detoxikant, který zmírňuje stres

Pro osoby, které žijí stresujícím životním stylem, je dobrou zprávou, že paprika díky obsahu vitaminu B6 a hořčíku může zmírnit stav úzkosti a navíc nám může pomoci i v napjatém období před menstruací. Paprika je přírodním detoxikantem, má močopudný účinek, zbaví organismus toxických látek, podporuje tvorbu kolagenu, který je pro naši pokožku nezbytný a přispívá k vyhubení bakterií, které jsou zodpovědné za vznik vředů.

Zásobárna vitaminů na ochranu srdce

Paprika je se  svým velkým množstvím vlákniny silným antioxidantem, ničí volné radikály, obsahuje velké množství vitaminů A, B6, C a K, a proto je dokonalým „turbem“ pro imunitní systém. Díky velkému množství vitaminu A přispívá k udržení zdraví očí a množství betakaroténu a vitaminu C může snížit riziko vzniku šedého zákalu. Tato zelenina obsahuje i karotenoidy a kyselinu listovou, díky čemu může snížit i riziko vzniku problémů oběhové soustavy.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.