head

Zlatá pravidla detoxikace: zde jsou nejdůležitější!

Detoxikace: jaké má blahodárné účinky?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Následkem uspěchaného životního stylu a nesprávné životosprávy se v těle nahromadí toxické látky, které mohou zhoršit kvalitu života, mohou mít vliv na náš zdravotní stav, ale i na naši náladu. Vezměme kontrolu nad svým životem do vlastních rukou pomocí detoxikace!

Detoxikace může pomoci při udržení zdraví, posílení imunitního systému a při dosažení vyrovnané psychické pohody, avšak není jedno, jak detoxikujeme! Na toto si dejme pozor!

Proč je detoxikace důležitá?

V případě, že si nedáváme pozor na stravování a konzumujeme potraviny a nápoje plné umělých přísad a barviv, náš organismus se naplní toxiny, jejichž větší část se může usadit v játrech. Mezi toxickými látkami jsou takové, které se rozpouštějí ve vodě a vylučují se ledvinami, pokožkou a plicemi a takové, které se ve vodě nerozpouští a z organismu se vylučují prostřednictvím jater - pokud nemáme játra přetížená a náš organismus funguje optimálně.

Pokud se přirozené detoxikační procesy organismu naruší, bráníme játrům v tom, aby mohla svou detoxikační činnost vykonávat přiměřeně. Svá játra si ještě více zatížíme konzumací alkoholu, mastných a kořeněných jídel, a právě proto je v době detoxikace mimořádně důležité, abychom dbali na správnou výživu.

Organismus, který je plný toxických látek může přítomnost toxinů naznačit různými způsoby: opakující se bolest hlavy, střevní problémy  a také častá únava  a slabost mohou upozornit na to, že je vhodná doba k detoxikaci.

Správna detoxikace

Čerstvá zelenina a ovoce, klíčky, čerstvé ovocné šťávy, zelená pšeničná tráva, vláknina  a bylinkové čaje mohou při detoxikaci jater účinně pomoci. Ostropestřec mariánský,  kopřiva, pampeliška, zelený čaj a výživové doplňky s jejich obsahem a detoxikační čaje jsou dokonalým detoxikantem a účinně podporují stravu na ochranu jater a také vylučování toxických látek.

Během detoxikace musíme kromě životosprávy dbát i na dostatečný příjem tekutin, abychom svůj organismus “promyli” a aby se usazeniny mohly vyloučit. Po detoxikaci se může posílit nejenom náš střevní systém, ale i imunitní systém, aknózní pleť bude méně problémová a břicho plošší.

V případě cukrovky, srdečních onemocnění a psychiatrické léčby v každém případě před začátkem detoxikace doma konzultujme se svým lékařem!

Zdroj:

http://blogs.webmd.com/food-and-nutrition/2015/03/do-you-need-a-detox-diet.html

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.