head

Proč je barva na vlasy škodlivá

Proč je barva na vlasy škodlivá
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Někteří se chtějí zbavit šedin, jiní touží jednoduše po vlasech jiné barvy.  Společné mají to, že všichni používají barvu na vlasy. Věděli jste však, jaké škodlivé jedovaté látky si ve skutečnosti nanášíme na vlasy?

Studie, která byla zveřejněna v odborném časopise American Journal of PublicHealth uvádí, že u žen, které si delší dobu barvili vlasy, zvláště tmavými barvami, bylo zaznamenáno vyšší riziko výskytu non- Hodgkinovo lymfomu (zhoubné nádorové onemocnění lymfatického systému). Podobný závěr vyslovili i na základě výzkumu Food and DrugAdministration FDA a American Cancer Society: příčinná souvislost mezi rizikem onemocnění na rakovinu a nebezpečnými přídavnými látkami v barvách na vlasy existuje.

Toxické barvy na vlasy

Bohužel, krásná nová barva vlasů má i svoji cenu: velké množství škodlivých jedovatých látek, které se v ní nacházejí. Vývojová emulze obsahuje peroxid vodíku a/nebo amoniak, tyto nebezpečné látky umožňují změnu barvy vlasu. Současně však narušují strukturu vlasu a mohou dokonce způsobit alergickou reakci. Nejnebezpečnější jedovaté složky barev na vlasy jsou ethanolamine, nonoxynol, o-aminofenol, propylenglycol, resorcinol, a 4-methoxy-m-phenylenediamine (4-MMPD) a 4-methoxy-m-phenylenediamine sulphate (4-MMPD sulphate). Zkontrolujme složení barev na vlasy a vyberme si pouze ten produkt, který obsahuje nejméně škodlivé přídavné látky. Jedy, které jsme už zanesli do našeho těla, odstraníme detoxikací.

 

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.