head

Ředkvičky na detoxikaci | Jak na to?

Ředkvičky, jarní detoxikant | Jak je používat?
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Čerstvé, křupavé ředkvičky jsou osvěžující součástí sendvičů a salátů, ale kromě toho mají i velké množství cenných a zdraví prospěšných vlastností!

Pokud jste se rozhodli žít zdravěji a užívat méně léků proti bolesti a považujete za důležitou i detoxikaci,  potom mohou být účinným pomocníkem  k dosažení Vašich cílů právě ředkvičky.

Posilují imunitní systém

Doplňte svůj organismus energií a udělejte si zásoby vitaminů a stopových prvků, abyste se mohli snadněji vyhnout jarnímu nachlazení! Velké množství vitaminu C v ředkvičkách pomáhá posílit obranyschopnost organismu a díky dezinfekčnímu účinku si můžete s jejich pomocí udržet dobré zdraví i v chřipkovém období.

Pomáhají při detoxikaci

Jarní detoxikace je pro náš organismus velmi prospěšná, vyčistí lymfatický systém, střeva a krev, a proto je nejvyšší čas začít ji hned teď! Při detoxikační kúře  nám mohou účinně pomoci ředkvičky, protože mají schopnost čistit játra. Díky tomu odstraní nahromaděné toxické látky, zbaví nás nahromaděných usazenin a díky množství vitaminů a minerálních látek posilují i náš imunitní systém.

Podporují trávení

Na jaře snad nenajdeme ženu, která by nezačala s nějakou dietou. Ředkvičky nám mohou pomoci i v tomto případě: jsou jemné, a přesto účinně podpoří trávení. Přidejme do svého jídelníčku ředkvičky a můžeme se rozloučit s přebytečnými kilogramy rychleji, než bychom si mysleli!

Snižují zánět

Ředkvičky, kromě toho, že mají výbornou chuť, mají i přirozené protizánětlivé účinky. Účinné látky, které se v nich nacházejí, pomáhají odstranit záněty v organismu. Ředkvičky samozřejmě nemohou nahradit léky, ale pokud hledáme doplňkové řešení, jsou na to dokonalé. Z ředkviček si můžeme udělat zábal, který můžeme bez obav použít i na zmírnění artritidy a revmatu!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.