head

Tropická detoxikace: 3 chutné a účinné detoxikační ovoce

Detoxikační tropické ovoce
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Následuje chutné, zdravé a velmi hodnotné ovoce, které má fyziologické účinky na lidský organismus. Tři tropické lahůdky, které mohou být užitečné i během detoxikace.

Rozmazlujte své chuťové buňky a zároveň i detoxikujte! Detoxikace  je přirozeným procesem organismu člověka a aby byla ještě účinnější, můžeme si pomoci některými druhy chutného a snadno dostupného ovoce!

Banány

1 - 2 banány zkonzumované k snídani Vás nejenom zasytí na celé dopoledne, ale zároveň nastartují proces metabolismu. Jsou velkou pomocí pro ty, kteří mají problémy se zácpou, jsou skvělou lahůdkou i  během detoxikace a díky velkému množství draslíku regulují rovnováhu tekutin v těle. Banány zbaví organismus přebytečné vody a navíc mají dobrý vliv i na nervový systém.

Ananas

Kromě banánů patří mezi příjemné způsoby detoxikace konzumace ananasu! Nejenom, že má skvělou chuť, ale velké množství vlákniny pomáhá i při očistě střev  a při detoxikaci. Povzbudí látkovou výměnu, podporuje odbourávání tuků a také činnost žlučníku a jater. Díky svým protizánětlivým účinkům může být i lékem na skryté záněty v těle.

Grapefruit

Třetím krokem tropické detoxikace je každý den vypít sklenici čerstvé grapefruitové šťávy, protože je nejenom vynikajícím zdrojem vitaminu C, ale i účinná v době detoxikace. Urychluje metabolismus, pomáhá očistit střevní soustavu od nahromaděných usazenin, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a skvělé pomáhá i při nadýmání.

Znamená to tedy, že banány, ananas a grapefruit jsou nejenom chutné, ale kvůli svým fyziologickým účinkům je jejich konzumace vysloveně doporučována i během detoxikační kúry!

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.