head

Červená řepa, starodávná léčivá rostlina

Červená řepa je vhodná na detoxikaci doma, na posílení imunitního systému a kromě toho má i velké množství jiných blahodárných účinků.
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Červenou řepu pěstovali ve velkém už i starověcí Řekové a Římané, co není žádným překvapením, protože má mnoho blahodárných účinků na zdraví! Obsahuje velké množství vitaminů a stopových prvků ať už v čerstvém stavu, vařená, ve formě salátu nebo jako šťáva. Červenou řepu bychom měli konzumovat nejenom pro její charakteristickou chuť, ale může být dobrým výběrem i pro své ochranné a detoxikační účinky na zdraví. Seznamte se blíže s touto zeleninou purpurové barvy!

Proti bolesti hlavy způsobenou vysokým krevním tlakem

Bolest hlavy, která se považuje za civilizační onemocnění, se týká velkého množství osob: stres, uspěchaný životní styl, vysoký krevní tlak, ale i nevhodná strava mohou způsobovat bolesti hlavy. Riziko vzniku bolesti hlavy můžeme snížit vyváženou stravou, pitím dostatečného množství čisté vody, používáním technik na zmírnění stresu a detoxikací. Na zmírnění bolesti hlavy způsobené vysokým krevním tlakem může pomoci konzumace červené řepy ve formě kúry, jelikož může přispět k snížení krevního tlaku.

Na posílení, při nachlazení

Velké množství železa, mědi, manganu, kyseliny listové, ale i vitaminu A, B a C pomůže doplnit ztracenou energii, posílit organismus a jeho obranyschopnost. Už i Římané věděli, že červená řepa je skvělým lékem při nachlazení a proto ji s oblibou používali na posílení imunity a k léčbě onemocnění, která jsou doprovázena teplotou.

Na detoxikaci

Červená řepa je skvělá i během detoxikační kúry. Nekompromisně pomáhá při vylučování toxinů a těžkých kovů z organismu, podporuje činnost jater, ledvin a střev a její konzumací se snadněji odstraní i nahromaděné usazeniny ze střev. Díky jejím detoxikačním účinkům se mohou zmírnit i kožní problémy, které jsou způsobeny toxickými látkami.

Na tvorbu krve

Konzumace červené řepy má příznivý vliv na tvorbu červených krvinek, proto může být účinná i v prevenci vzniku anémie. Protože podporuje krvetvorbu, je dokonalým výběrem i během menstruace, těhotenství a v dětství, ale může být dobrým pomocníkem i pro vrcholové sportovce.

Podle možností si červenou řepu obstarejte z ověřených zdrojů, protože červená řepa, která je k dostání v supermarketech, byla s největší pravděpodobností ošetřena chemikáliemi na ochranu rostlin.

Související články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.