head

7+1 pozitivních účinků žlutého melounu

Žlutý meloun: uzdravující ovoce
Eva Macphersonová Eva Macphersonová
Přírodní léčitel a výživový poradce
Téma: Detoxikace

Žlutý meloun je nejenom chutný, ale může nám pomoci i při nepravidelné menstruaci, teplotách a různým střevním zánětům.

Žlutý meloun je chutná letní pochoutka a vynikající přírodní léčivo na různé zdravotní problémy. Podívejme se, na co všechno je toto ovoce dobré!

Léčí revma a dnu

Tato sladká lahůdka snižuje hladinu kyseliny močové v organismu a tím zmírňuje bolestivé a nepříjemné příznaky dny a revmatu.

Pomáhá při nepravidelné menstruaci

Žlutý meloun můžeme použít i v případě nepravidelné a silné menstruace. Přirozeným způsobem pomáhá doplnit minerální látky a vitaminy, které jsou důležité pro organismus každé ženy.

Účinně čistí ledviny

Žlutý meloun výborně přírodně vyčistí ledviny a detoxikuje. Toto ovoce Vám může pomoci během detoxikační kúry, protože oživí fungování ledvin a z tohoto důvodu se vyplatí konzumovat ho i během očistné kúry.

Posiluje imunitu

Žlutý meloun obsahuje velké množství vitaminů A a C a minerálních látek jako jsou zinek, fosfor, vápník, draslík, hořčík a železo. Během diety skvěle nahradí chuť na sladké a navíc má pozitivní vliv i na náš organismus, ale osoby s cukrovkou by ho měli kvůli velkému obsahu cukru konzumovat pouze po dohodě s lékařem!

Sladký detoxikant

Žlutý meloun pomáhá vyčistit i toxické látky, které jsou usazeny v střevním systému a proto ho můžeme bez obav konzumovat i během detoxikace . Toto sladké a šťavnaté ovoce pomáhá střevní peristaltice a tím přispívá k zdravému trávení.

Přirozeně snižuje teplotu

Pokud máme zvýšenou teplotu, horečku- kromě vhodného lékařského ošetření může žlutý meloun pomoci i při snížení teploty. Velké množství minerálních látek, vitaminů a stopových prvků dělá toto ovoce mimořádně hodnotným.

Pomáhá při zánětu střev

Žlutý meloun funguje jako skvělý protizánětlivý prostředek i v případech zánětlivých onemocnění střevního systému. Pokud jsme zastánci veganského životního stylu, při kterém se konzumuje velké množství čerstvých potravin, je konzumace žlutého melounu vysloveně doporučována.

Ideálně napíná pokožku

Toto chutné ovoce má výborný účinek i na naši pokožku: Nejenom vnitřně, ale i jako maska napíná pokožku a v létě nám kvůli velkému obsahu betakaroténu pomáhá udržovat opálenou pokožku.

Související články

oblak štítků

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pro zdraví přímo do Vašeho emailu: pro uvědomělejší a zdravější životní styl se přihlaste k odběru novinek z blogu.